Ziņas

Sabiedrība

Atklāj pastāvīgu autobusa maršrutu starp Gulbeni un Alūksni

Alūksnes novada iedzīvotājiem un pašvaldībai ir izdevies pierādīt, ka sabiedriskais transports, lai nokļūtu no Alūksnes uz Gulbeni un atpakaļ, ir nepieciešams, tāpēc no 10.novembra ir atklāts jauns reģionālās nozīmes maršruts “Alūksne-Anna-Gulbene”, kas kursēs pirmdienās un piektdienās.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, Alūksnes novada pašvaldība vairākkārt tika aktualizējusi jautājumu par sabiedriskā transporta satiksmi no Alūksnes uz Gulbeni, lai iedzīvotāji varētu saņemt dažādus valsts iestāžu, kā arī citus pakalpojumus, kas nav saņemami novadā, un tajā pašā dienā atgriezties Alūksnē.

Šī gada februārī pašvaldība iedzīvotāju vārdā vērsās Vidzemes plānošanas reģionā ar ierosinājumu atjaunot starppilsētu maršrutu no Alūksnes uz Gulbeni, nosakot tā atiešanas laiku no Alūksnes tā, lai tas būtu ērts arī novada pagastu iedzīvotājiem, kuri pilsētā iebrauc līdz plkst.9, un nodrošinot iespēju Gulbenē uzturēties vairākas stundas.

No 9.maija uz sešiem mēnešiem eksperimentālā kārtā tika atklāta autobusu satiksme minētajā maršrutā divas reizes nedēļā. Šobrīd Alūksnes novada pašvaldība saņēmusi informāciju, ka Sabiedriskā transporta padome pieņēmusi lēmumu atklāt sabiedriskā transporta kustību minētajā maršrutā pastāvīgi.

Autobuss kursēs tāpat kā iepriekš – pirmdienās un piektdienās no Alūksnes autoostas tas aties plkst.9.20, savukārt atpakaļceļā no Gulbenes autoostas uz Alūksni dosies plkst.15.

LETA