Ziņas

Sports

Atkāpties vairs nav kur

Uzvaras vārti. Trešajā sērijas spēlē papildlaikā uzvaras vārtus komandas “Lekrings” labā guva Gints Bērtulis.Foto: no floorball.lv

Latvijas florbola čempionāta pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām starp komandām “Lekrings” un “Lielvārde” rezultāts kļuvis 1:3, un var teikt, ka cēsnieki nonākuši bezdibeņa malā. Vairāk zaudējumus pieļaut nedrīkst, ja ir vēlme saglabāt čempiona titulu.

Šī sērija vēsturē ieies ar to, ka no četrām aizvadītajām spēlēm nevienā uzvarētāju nav izdevies noskaidrot pamatlaikā. Pusfināla sērijas sākumā spēlēs Lielvārdē pirmajā spēlē uzvarētājs noskaidrojās papildlaikā, otrajā – pēcspēles soda metienos, abas reizes veiksme bija mājnieku pusē. Spēlēs Cēsīs “Lekringam” vajadzēja paņemt maksimumu, uzvarēt abas spēles, taču to īstenot neizdevās.

Pirmajā spēlē mājnieki bija vadībā 3:1, 4:2, taču lielvārdieši spēja panākt izlīdzinājumu. Trešajā trešdaļā viņi pat izvirzījās vadībā 5:4, taču pēc dažām minūtēm “Lekrings” panāca 5:5, un pamatlaiks tā arī noslēdzās. Vārtu Cēsu komandas labā guva: Pauls Erenbots, Pēteris Trekše, Andris Rajeckis, Artis Savins un Toms Rīsmanis.

Papildlaikā bīstamāk uzbruka viesi, taču piektajā minūtē Gints Bērtulis pielaboja Kaspara Bernāta metienu un daudzie simti Cēsu komandas līdzjutēju varēja gavilēt, “Lekrings” svinēja uzvaru 6:5, sērijā panākot 1:2.

Otrā mājas spēle cēsniekiem sākās neveiksmīgi, jau 39. sekundē zaudēti pirmie vārti. Komanda gan ātri atguvās un 12. minūtē jau bija vadībā 3:1. Šāds rezultāts turējās līdz pat trešās trešdaļas otrajai pusei, kad viesi divreiz izmantoja skaitlisko vairākumu, panākot 3:3. Jāteic, ka Cēsu komandas skaitliskais vairākums nav uzdevuma augstumos, jo viesi trīs reizes palika mazākumā, taču mājniekiem to neizdevās pārvērst vārtu guvumā.

Pamatlaiks tā arī beidzās, turklāt šoreiz arī papildlaikā nevienai no komandām neizdevās gūt uzvaras vārtus. Atkal uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles metienu sērijā, kurā, gluži kā otrajā spēlē, veiksmīgāki bija “Lielvārdes” florbolisti, uzvarot spēli un sērijā panākot 3:1.

Cēsu komandas treneris Artis Malkavs atzīst, ka šoreiz tiesneši palīdzējuši pretiniekiem, kas nav ļāvis nosargāt uzvaru pamatlaikā: “Bija spēles plāns, ka mums jāuzvar pamatlaikā, viss liecināja, ka to varam izdarīt. Diemžēl pretinieks, nonākot zaudētājos, sāka spēlēt apzināti rupji, traumējot mūsu spēlētājus, tad vēl tiesnešu palīdzība viņiem, un beigās neizturējām. Pretinieki parādīja, ka gatavi jebkādiem līdzekļiem gūt uzvaru, arī aizmirstot Florbola savienības sludinātos godīgas spēles principus. Taču neesam padevušies, gatavosimies nākamajai spēlei, un esmu pārliecināts, ka varam uzvarēt viņus pamatlaikā. Mūsu mērķis – spēlēt finālā – nav mainījies, un uz to ejam.”

Cēsniekiem nākamā spēlē izbraukumā 25.martā, un tā obligāti jāuzvar, lai saglabātu cerības iekļūt finālā. Ja tas izdosies, sestā spēle Cēsīs 2.aprīlī, un vajadzības gadījumā septītā – 3.aprīlī Lielvārdē.

Otrajā pusfināla sērijā “Ulbroks/ FS Masters” spēja uzvarēt abas spēles viesos pret “Mogo – RTU/ Rockets”, un tur sērijā neizšķirts 2:2.