Ziņas

Sabiedrība

Atkal zog vadus

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī aizvadītajā nedēļā reģistrēti dažādi pārkāpumi, negadījumi. Netrūcis sadzīvisku konfliktu, no kuriem 11 gadījumi beigušies ar miesas bojājumu nodarīšanu, stāsta Kārtības policijas nodaļas priekšniece Valda Cīrule, taču uzsver, ka nedēļa aizritējusi ikdienišķā ritmā.

“Iestājies jauks laiks, cilvēki nedēļas nogalē vairāk atpūšas klubos, dabā, kur notiek alkohola lietošana, tad sākas konflikti, kas nereti noslēdzas ar roku izvicināšanu. Viens konflikts Pārgaujas novadā beidzies ar smagākām sekām, kur cietušais nogādāts ārstniecības iestādē. Vainīgās personas policijai zināmas, sākta izmeklēšana,” norāda V. Cīrule.

Reģistrētas dažādas sadzīviskas zādzības, arī no veikaliem, kas notiek gandrīz ik dienu, bet ir arī divas nopietnākas lietas. Naktī iekļūts kādā veikalā Priekuļu novadā, kur nolaupīta nauda un cigaretes. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.
“Ne tik ikdienišķs gadījums reģistrēts Raunas novadā, kur nozagti gaisvadu līnijas kabeļi aptuveni 800 metru garumā. Jāatzīst, ka šādi pārkāpumi sen nav fiksēti, jo tas tomēr ir samērā drosmīgs gājiens, kas var beigties arī traģiski,” saka V. Cīrule.
No reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem tikai vienā ir cietušais, kad automašīna uzbrauca gājējam. Četros gadījumos fiksēta automašīnas sadursme ar meža dzīvnieku.

Arvien biežāk policijā tiek reģistrēti noziedzīgi nodarījumi pret tikumību, kur vainojama interneta vide. V. Cīrule atgādina par vecāku atbildību, kuri neseko, ko bērni dara internetā, ar ko komunicē.

V. Cīrule arī aicina būt uzmanīgiem uz ūdens. Lai gan Cēsu pusē vēl traģiski notikumi nav fiksēti, ūdenī jokoties nevajadzētu.
“Tika fiksēts gadījums, kad atpūtas bāzē pie Gaujas pazuda persona. Viss beidzās laimīgi, pazudušais atradās, taču satraukums bija visiem, jo nebija pārliecības, vai šis cilvēks nav pazudis upē. Tāpēc, dodoties atpūsties pie ūdeņiem, vajadzētu skatīties, kādā stāvoklī cilvēki iet peldēties, ar ko kopā atpūšas, pieskatīt sevi, citus pieaugušos un bērnus,” saka V. Cīrule.