Ziņas

Sabiedrība

Atjaunota šoseja pie Bērzkroga

Darbs pabeigts. AS “Trev-2 Grupp” darbu vadītājs Sandis Zvidriņš (no kreisās) un VAS “Latvijas Valsts ceļi” Būvniecības pārvaldes direktors Gints Alberiņš noņem norādes zīmi “Ceļa remonts”. Foto: Indars Krieviņš

Ceļu būvnieki pabeiguši Vidzemes šosejas pārbūvi pie Bērzkroga. No 88,1. līdz 95,2. kilometram tagad var braukt pa jaunu ceļu. Vakar, simboliski nogāžot norādes zīmi “Ceļu remonts”, ceļa posms tika atklāts.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” Būvniecības pārvaldes direktors Gints Alberiņš norādīja, ka ilgus gadus šī šosejas posma rekonstrukcija tika atlikta un vaininieks bija upīte – Raunis. Lai gravā pārbūvētu ceļu, bija nepieciešami lieli līdzekļi, un no gada uz gadu darbi tika atlikti. Ar pēdējo šī plānošanas perioda Eiropas Sa­vienības (ES) finansējuma piesaisti tas tika izdarīts.

“Projektētājiem tas bija izaicinājums. Būvdarbu laikā uzbērumā atrakām kādu konstrukciju, jo vēsturiski ceļš bijis zemāks, tā arī nesapratām, kam tā bija domāta. Šīs konstrukcijas dēļ nācās projektā veikt izmaiņas, bet veco konstrukciju apbērām,” pastāstīja G.Alberiņš un uzsvēra, ka būvniekiem objekts nebija viegls, arī laika nebija dots daudz, bet viss ir paveikts labi un termiņā. “Ceram, ka ceļš kalpos ne tika projektā paredzētos 20 gadus,” teica. G. Alberiņš.

Būvniecības pārvaldes direktors uzsvēra, ka tikai šķietami ceļš ir tajā pašā vietā, būtībā uzbūvēts pilnīgi jauns. Tagad vairs nav tik dziļas gravas, kā bija iepriekš, posms ir pārskatāmāks un drošāks braucējiem.
Igaunijas ceļu būvniekiem AS “Trev-2 Grupp” šis bija pirmais lielākais objekts Latvijā. Uzņē­muma vadītājs Svens Pertens uzsvēra, ka sadarbība bijusi laba. “Sarežģīts objekts, interesants darbs. Arī laikapstākļi brīžam nebija tie labvēlīgākie,” bilda S.Per­tens. Igauņu uzņēmums arī atjauno grants segumu ceļam Valmiera – Rauna posmā no 10,4. līdz 26,8. kilometram, kā arī veica ceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona posma Vecpiebalga – Inķēnkalns pārbūvi.

Priekuļu novada domes priekšsēdētāja Elīna Stapulone atgādināja, ka novadnieki jau ilgi gaidīja, kad varēs braukt pa līdzenu šoseju, nu tas brīdis ir pienācis. “Ceļš virza un koncentrē attīstību. Katrs atjaunots ceļa posms ir ieguldījums ekonomikā,” sacīja novada vadītāja.

Šosejas remonts no pagājušā gada augusta būtiski ietekmēja bistro “Bērzkrogs” ikdienu. “Sāku­mā remonts nozīmēja apgrozījuma samazinājumu, problēmas klientiem, piegādātājiem. Tagad viss mainījies, apmeklētāju ir vairāk, domāju, būs vēl labāk nekā iepriekš. Tagad būs droša braukšana. Pirms remonta ceļam bija vairāki uzkalniņi, kur regulāri notika avārijas. Esmu redzējis, kā gravā uz sāniem apgāžas kokvedējs,” pastāstīja bistro “Bērz­krogs” vadītājs Jānis Ērglis.

Tieši šosejas malā atrodas Veselavas pagasta “Alejas”. Saim­niece Aina Bērziņa pauž gan prieku, cik skaists ir ceļš, kā izmainījusies ainava, gan bažas, kā varēs no mājas izbraukt uz šosejas. “Uz māju varu tikt pa divām iebrauktuvēm. Parasti lielās mašīnas, vedot spēkbarību, pa vienu iebrauc, pa otru izbrauc. Viena iebrauktuve tagad ir stāva. Ja ziemā būs apledojums, uz šosejas izkļūt būs ļoti grūti. Otra iebrauktuve ir šaura. Klienti, kuri pēdējās dienās bijuši pie manis, atzina, bail iebraukt, ka neieslīd grāvī,” pastāsta veselaviete un piebilst, ka gan jau segums nosēdīsies, cilvēki iemācīsies gan iebraukt, gan izbraukt. “Tās ir tagadējās izjūtas,” nosaka A.Bērziņa.

Lai gan ceļa posms atklāts, ātruma ierobežojums – 70 kilometri stundā – paliek spēkā. Mēneša laikā tiks veikti mērījumi, pārbaudes, tad ikviens varēs būt drošs, ka ceļš uzbūvēts, kā nākas.

“Būvuzraugs saka, ka viss kārtībā, bet vēl daudz kas tiks mērīts, arī pārbaudīta asfalta seguma izturība. Asfalts ražots Igaunijā,” pastāstīja G.Alberiņš un atgādināja, ka pārbūvētajam ceļam ir piecu gadu garantija.

Būvdarbu laikā tika reciklēts vecais segums 15 centimetru biezumā, atkūdroti 17 000 kubikmetru grunts, aizbērts purvs ar salizturīgo smilti 19 000 kubikmetru apjomā, izbūvēts pusmetru biezs drenējošais slānis, jaunu šķembu kārta un ieklātas trīs asfalta kārtas. Tāpat nomainītas vecās un izbūvētas jaunas caurtekas, no tām četras lielizmēra. Bērzkroga teritorijā tika izbūvēts jauns apgaismojums. Būvdarbi 7,1 kilometru posmam izmaksāja 10,5 milj. eiro (ar PVN).