Ziņas

Sabiedrība

Atjauno kultūras nama ēku

Drīz mainīsies. Noplukušo kultūras nama ēku Augšlīgatnē ieskauj stalažasFoto: Sarmīte Feldmane

Augšlīgatnes centrā gadiem aizmirsto kultūras nama ēku ieskauj stalažas, cītīgi strādā celtnieki. Sākusies ēkas atjaunošana, kaut pirms tam izskanēja, ka nav vērts to darīt.

Kopsaimniecības mantas dalīšanā toreizējais kultūras nams par pajām tika atdots vairākiem īpašniekiem. Sākumā tur notika dažādi pasākumi, bet jau vairāk nekā desmit gadu ēka stāvēja tukša, tā pamazām vien gāja bojā, un īpašnieki nelikās ne zinis.

2009.gadā pašvaldība uzsāka procedūru, lai kultūras namu iegūtu savā īpašumā. Pērn

tiesas spriedums bija labvēlīgs domei.

“Pērn rudenī sagatavojām pieteikumu Eiropas Savienības fondu naudas piesaistei, lai rekonstruētu namu. Gāja visādi, bija apstrīdēšanas, bet tagad darbi rit pilnā sparā,” stāsta novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins. Iepirkumā par renovācijas veikšanu bija pieteikušies četri pretendenti, pašvaldība izraudzījās firmu no Jēkabpils. Par 141 tūkstoti eiro ēkai tiks nomainīts jumts, logi, nosiltināta fasāde, kā arī sakārtota siltumapgāde.

“Svarīgākais – ēka būs saglābta, jo ar katru gadu tā aizvien vairāk tuvojās sabrukšanai. No caurā jumta jau ir bojātas pārsedzes, kas arī jāmaina. Augšlīgatnes centrā būs par vienu skaistu māju vairāk,” uzsver novada vadītājs.

Remontdarbi celtniekiem jāpabeidz līdz maija beigām. Jau tagad pašvaldība meklē finansējumu kultūras nama iekštelpu sakārtošanai. Nākotnē tiek plānots, ka tagadējā domes ēkā un kultūras namā varētu būt kultūras nams, dienas centrs, mūzikas un mākslas skola, telpas, kur satikties senioriem. “Kad tas būs, to nevaram pat plānot, vajadzīgi lieli kapitālieguldījumi,” bilst domes priekšsēdētājs.

Sarmīte Feldmane