Ziņas

Sports

Atdzimst meiteņu futbols

Uzbrukums. Debijas reizē "FK Priekuļi" meiteņu komanda (baltās formās) piedzīvoja divus zaudējumus, taču guva tik nepieciešamo spēļu pieredzi.Foto: Māris Buholcs

Pēc ilgāka pārtraukuma Cēsu pusē atkal atdzimst meiteņu futbols. Iepriekšējā gadsimta beigās un šī sākumā veiksmīgi spēlēja “Liepas” meitenes, vairākus gadus būdamas godalgoto trijniekā valstī. Treneris Ģirts Marauska vadīja arī valsts izlasi, kuras sastāvā spēlēja Liene Baltzaķe un Kristīne Kļaviņa. Taču Latvijas Futbola federācija nepievērsa pietiekamu uzmanību meiteņu, sieviešu futbolam, nebija startu Eiropas un pasaules čempionātu kvalifikācijā, bet tika spēlēts Baltijas līgā.

Futbola kluba “Priekuļi” pastāvēšanas laikā periodiski spēlējušas arī meitenes, pazīstamākā spēlētāja ir tagadējā florboliste Džeina Eglīte, kura spēlējusi arī “Skonto” sieviešu komandā.

Tagad klubā trenera Aivara Kricka vadībā izveidota meiteņu komanda, kura nupat debitēja Latvijas Futbola federācijas meiteņu telpu futbola čempionāta 2.divīzijā. Tā šogad sadalīta piecās grupās, pa trim komandām katrā. Noteikts vecuma dalījums – 2002.gadā dzimušās un vecākas. Priekuļu komanda spēlē C grupā kopā ar Rīgas Futbola skolas 3.komandu, “Rēzeknes BJSS/ SK Kuorsava”, Rēzekenes novada BJSS un “Lucavsala/ LSAB”.

Pirmā sabraukuma sacensības risinājās Priekuļu tehnikuma sporta zālē. Pirmajā vēsturiskajā spēlē mūsējām pretī stājās “Lucavsala/ LSAB”. Apskatot komandu sastāvu, redzams, ka priekulietēm dzimšanas gads – 1989. un ap to, bet pretinieču rindās pat 1975.gadā dzimušas spēlētājas, tātad ar krietni lielāku pieredzi. Viešņas devītajā un 11.minūtē guva vārtus, bet pēc trim minūtēm pirmos vārtus Priekuļu komandas labā guva Rēzija Laumane. Šie vārti ierakstīti kluba vēsturē kā pirmie gūtie sieviešu/ meiteņu čempionātā. Arī otrajā puslaikā uz diviem pretinieču vārtiem Priekuļu komanda atbildēja ar vienu precīzu raidījumu (Sanita Lūsiņa), un spēle beidzās 2:4.

Vērtējot spēli, jāteic, ka kopējā sniegumā kaut kā pietrūka. Izskatījās, ka mūsējās ir nobijušās, spēlēja pārāk “dziļi”, nespēja atraisīties.

Otrajā spēlē pretī stājās Rēzeknes novada BJSS komanda. Pirmais puslaiks beidzās bez vārtu guvuma, diemžēl otrajā priekulietes nospēlēja ar roku savā soda laukumā un pretinieces realizēja sešu metru soda sitienu. Vēlāk ielaisti vēl vieni vārti, un spēle noslēdzās 0:2. Neskatoties uz to, jāuzteic komandas sniegums, jo bija vairāki labi vārtu gūšanas momenti, kādā nepaveicās, citā labi nospēlēja vārtsardze. Jāuzteic arī Lindas Brokas sniegums Priekuļu komandas vārtos, jo abās spēlēs viņa glāba komandu no vārtu zaudējumiem.

Komandā spēlēja arī E. Kamarūta, S. Lūsiņa, M. Čuličoka, N. Kovaļovska, R. Laumane, S. Jansone, L. Balode, K. Buldure, A. Ošiņa, A. Bērziņa.

Pēc šī sabraukuma par līderēm grupā kļuvušas Lucavsalas futbolistes, uzvarot abās spēlēs un iegūstot sešus punktus. Pa četriem punktiem Rīgas FS-3 un Rēzeknes novada BJSS, bet bez punktiem palika mājnieces un “Rēzeknes BJSS/ SK Kuorsava”.

Nākamais posms notiks 19.februārī Maltā, un ceram, ka “FK Priekuļi” komanda tiks pie pirmajiem punktiem čempionātā.