Ziņas

Sabiedrība

Atbalsta biznesa idejas

Uzņēmējdarbības veicināšanas grantu konkursa “Dari Cēsīm” komisija nosaukusi uzņēmumus, kam tiek piešķirts finansējums. Kopumā šogad tika saņemti 18 pieteikumi, no kuriem pilnu vai daļēju pieprasīto finansējumu saņems seši. Ilze Jeruma, kas ražo dabīgās sojas vaska sveces, plāno radīt “Mood Lux” unikālu sveču trauku. Andris Alsiņš ražos elektriskos velosipēdus. SIA “Terra Opemele” palielinās ražošanas jaudu zīmolam “APLUSB.DESIGN”. Uzņēmuma mājaslapā tā bizness raksturots kā “Valkājamā māksla jeb bezraižu apģērbs visām dzīves situācijām!”

SIA“Seek the simple” piedāvās projekta “Patiesā Garderobe” tiešsaistes apmācības ne tikai latviešu, bet arī angļu valodā. Justīne Kalēja uzsāks dabīga ierauga konditorejas produktu ražošanu un tirdzniecību, bet alus darītava Cēsu vecpilsētā SIA “Trimpus” ražos fermentētus bezalkoholiskos dzērienus (kom­bu­čas jeb tējas sēnes dzērienus).

Cēsu novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības projektu vadītāja Natālija Juškova, kura darbojas konkursa komitejā, norāda, ka ar gadiem palielinās gan pieteikumu kvantitāte, gan kvalitāte: “Mēs labprāt atbalstītu iespējami vairāk uzņēmēju, bet iespējas ir ierobežotas. Labākajiem pieteikumiem šoreiz piešķirts viss pieprasītais finansējums, citiem – daļējs, jo tā vēlamies parādīt, ka saskatām idejā potenciālu. Taču vienmēr ir uzņēmēji, kuri saka, ka tas, vai grants tiks piešķirts, neietekmēs darbību, viņi savu ideju turpinās virzīt.”

Pieteikumu izvērtēšanai izstrādāti kritēriji, tostarp, vai tiek radītas darba vietas, vai šis bizness iederas Cēsīs, vai produktam ir eksporta potenciāls. Vispirms komisija izvērtē projektu, tad tiek aicināts pieteicējs, kurš komisijai prezentē ideju un atbild uz jautājumiem. N. Juškova atzīst, ka tieši saruna skaidri parāda uzņēmēja pārliecību par savu ideju, tās dzīvotspēju. Nākamais grantu konkurs “DARI CĒSĪM” notiks rudenī.

Vēl var minēt, ka beidzies arī 2021.gada pavasara biznesa ideju un jauno uzņēmumu atlases process atbalsta saņemšanai LIAA bizensa inkubatoros visā Latvijā. Valmieras biznesa inkubatora Inkubācijas programmā dalību sākuši pieci uzņēmumi, tostarp trīs no mūsu puses: Cēsīs reģistrētie SIA “IRCNC”, kas nodarbojas ar CNC darbagaldu ražošana un SIA “Duck Games”, kas nodarbojas ar koka galda spēļu ražošanu, kā arī Līgatnes novada uzņēmums SIA “Apptron”, kura bizness ir medicīnas iestāžu resursu vadības aplikācijas izstrāde.