Ziņas

Sabiedrība

Atbalsta bibliotēkas un peldbaseina kompleksa izbūves ieceri Smiltenē

Smiltenes novada domes rīkotajā iedzīvotāju aptaujā lielākā daļa respondentu atbalstījuši pašvaldības ieceri par bibliotēkas un peldbaseina kompleksa izbūvi Smiltenē, aģentūru LETA informēja Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Smalkā-Boriseviča.

Aptaujai, kuras mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju viedokli par bibliotēkas un peldbaseina kompleksa koncepciju un funkcionalitāti, izvēlēto atrašanās vietu un ēkas dizainu, tika iesniegtas 234 aptaujas anketas. Ieceri atbalstījuši 203 respondenti, norādot, ka smilteniešiem ir nepieciešams šāds komplekss. Savukārt 31 anketā pausta noraidoša attieksme, norādot, ka bibliotēku un baseinu nevar apvienot vienā ēkā. Iedzīvotāji uzskata, ka ir nepieciešams gan baseins, gan arī jaunas un modernas bibliotēkas telpas.

168 respondenti atbildējuši, ka viņus apmierina izstrādātā bibliotēkas un peldbaseina koncepcija un funkcionalitāte, savukārt 66 bijuši pretējās domās. Lai gan vairākums iedzīvotāju atbalstījuši būvniecības ieceri, komentāros rakstīts, ka izvēlētā vieta minētajam objektam nav īsti piemērota, kā arī norādījuši, ka bibliotēku un baseinu nevar būvēt vienā ēkā, uzsverot, ka nepieciešama moderna bibliotēka un arī baseins, kas būtu kā sporta komplekss, ietverot gan sporta zāles, gan arī SPA.

Lielākā daļa respondentu – 136 – uzskata, ka izvēlētā vieta ir atbilstoša bibliotēkas un peldbaseina izbūvei, bet 98 ir pretējās domās, paužot bažas par skolēnu drošību, kā arī norādot uz autostāvvietas problēmu un neērtu piekļuvi.

Jautājumā par bibliotēkas un peldbaseina kompleksa ēkas dizainu 109 respondenti norādījuši, ka tas viņiem patīk, 13 bijuši pretējās domās, bet 112 atzīmējuši, ka vēlētos redzēt vēl kādus dizaina variantus un tehniskos risinājumus.

Ņemot vērā iedzīvotāju dažādos viedokļus, ieteikumus un vēlmi redzēt vēl kādu piedāvājumu bibliotēkas un peldbaseina būves dizainam, atrašanās vietai un funkcionalitātei, Smiltenes novada dome izvērtēs citas iespējamās bibliotēkas un baseina atrašanās vietas un rīkos būvniecības ieceres metu konkursu, kurā savus piedāvājumus varēs iesniegt ieinteresētie pretendenti.

Izvērtējot metu konkursā iesniegtos piedāvājumus, tiks īpaši ņemta vērā racionāla telpu izmantošana, zemas ekspluatācijas izmaksas, tehniskie risinājumi un kopējās projekta izmaksas. Smiltenes novada dome pateicas iedzīvotājiem, kuri aizpildīja aptaujas anketu un izteica savu viedokli un vērtējumu par bibliotēkas un peldbaseina būvniecības ieceri, kā arī sola, ka iedzīvotāju viedoklis tiks ņemts vērā projekta realizēšanā.

Jau ziņojām, ka 2014.gada 29.janvārī pašvaldība lēma par atpakaļpirkuma tiesību izmantošanu uz nekustamiem īpašumiem Kalēju iela 7 un Kalēju iela 8 (iesāktā peldbaseina būvniecības teritorija), lai atpirktu to no SIA “Waterland” un turpinātu realizēt projektu par saviem resursiem. Līdz šim brīdim ar nekustamā īpašuma īpašnieku nav panākta vienošanās par atpakaļpirkuma līguma noslēgšanu.

LETA