Ziņas

Sabiedrība

ASV Bruņotie spēki palīdz renovēt VUGD Vidzemes reģiona brigādes telpas

ASV vēstniecība Latvijā paziņojusi par 286 883 eiro piešķiršanu rekonstrukcijas darbu sākšanai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Valmieras divīzijas apmācību telpās.

Kā aģentūru LETA informēja vēstniecībā, renovāciju plānots pabeigt 2016.gada rudenī, izveidojot jaunu treniņu zāli un atjaunojot dzīvojamo platību vietējiem un reģionālajiem ugunsdzēsējiem Valmieras reģionā.

Līdzekļi renovācijas darbiem tiek piešķirti ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā (EUCOM) Civilās sadarbības programmas ietvaros, sadarbojoties ar ASV armijas inženieru vienību (USACE).

Tiesības veikt minētos darbus ieguvis vietējais būvniecības uzņēmums AS UPB.

Kopš 2009.gada VUGD un ASV vēstniecības Latvijā Aizsardzības sadarbības birojs ir uzcēluši un renovējuši desmit ugunsdzēsības un glābšanas dienestu telpas visā Latvijā. Civilās sadarbības programmas gaitā Latvijas VUGD ieguldīti apmēram 2,3 miljoni eiro.

ASV vēstniecības Latvijā Aizsardzības sadarbības birojs sadarbojas arī ar Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), renovējot un būvējot jaunus neatliekamās palīdzības atbalsta centrus. ASV Bruņotie spēki ir ieguldījuši 1,6 miljonus eiro NMPD. Viens no projektiem ir brigāžu atbalsta punkta “Krasts” renovācija un jaunas automazgātuves būvniecība Rīgas Reģionālajā centrā Duntes ielā. Tāpat pagājušā gada augustā ASV Bruņotie spēki veica Kurzemes reģionālā dispečeru centra rekonstrukciju 873 343 eiro vērtībā.