Ziņas

Sabiedrība

Astotais uguns upuris

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Cēsu brigādei šis gads nav bijis viegls. Jau divkārt pārsniegts pagājušā gada izsaukumu skaits, bet līdz gada beigām vēl vairāk nekā nedēļa, un svētku laiks allaž ir saspringts. Arī ugunsgrēkos bojā gājušo statistika šogad ir īpaši negatīva. Ja pērn iztika bez upuriem, šogad uguns paņēmusi jau astoņu cilvēku dzīvības. Trešdien, 20.decembrī, plkst. 8.44 Cēsu brigāde saņēma izsaukumu uz Liepas pagasta “Līzītēm”, kur kaimiņi bija pamanījuši dūmus.

Kā paskaidroja VUGD Cēsu brigādes ugunsdrošības uzraudzības sektora inspektors Andrejs Rjabkovs, bojā gāja 50 gadus vecs vīrietis. Nelaimē, visticamāk, vainojama smēķēšana gultā.

“Ugunsgrēks pat neizcēlās, izdega vien gulta, nedaudz grīda un siena. Nāvi, iespējams, izraisīja tvana gāze, jo visindīgākie dūmi rodas, degot gultas matracim. Šie dūmi cilvēku iemidzina vēl vairāk, viņš nespēj tikt prom no nelaimes vietas. Pietiek ar pavisam nedaudz, lai sekas būtu letālas,” saka A.Rjabkovs.

No astoņiem traģiskajiem nelaimes gadījumiem vairumā kā iemesls fiksēta tieši neuzmanīga smēķēšana, kas notikusi alkohola reibumā.