Ziņas

Sports

“Ašie” pārraksta sacensību vēsturi

Labākie. Ašais” treneris Austris Āboliņš kopā ar saviem audzēkņiem Robertu Glazeru un Stellu Paltiņu, kas pārrakstīja Sāremā skrējiena vēsturi. Foto: no albuma

Ar jauniem rekordiem un kārtējām medaļām sportakluba “Ašais” skrējēji atgriezušies no sacensībām Sāremā. Šīs trīs dienu
sacensības klubā uzskata par rudens galveno notikumu, kuru sāk gaidīt jau tūlīt pēc kārtējā aizvadīšanas.

Tiesa, šogad līdz pēdējam nebija skaidrs, vai izdosies doties uz šim sacensībām, lai gan paši skrējēji bija gatavi izdzīvot nepieciešamo pašizolācijas laiku, lai tikai būtu uz starta.

Tomēr zvaigznes sakrita labvēlīgi, epidemioloģiskā situācija neprasīja pašizolāciju, un “Ašo” sniegums Sāremā sacensībās izdevās iespaidīgs. Šīs sacensības notika jau 47.reizi, bet jauniešu mačiem šī bija 21.reize, un tajos “Ašo” skrējējiem izdevās pārrakstīt šo sacensību vēsturi. Kopumā uz starta stājās 200 jauno skrējēju, un, kā stāsta sporta kluba “Ašais” treneris Austris Āboliņš, šogad konkurence bijusi ļoti stipra, tieši tas ļāvis sasniegt tik labus rezultātus. Īpaši jāmin Roberta Glazera sniegums, kurš uzrādīja visu laiku labāko rezultātu jauniešu skrējienā.

“Uz sacensībām devāmies ar mērķi labot 11 gadus senu sacensību rekordu P14 grupā, kurā Roberts startēja pēdējo reizi,” stāsta treneris. “Pirms sacensībām bija skaidrs, ka būs kārtīgi jāpa­strādā, jo latiņa ļoti augsta un ir arī daudz nezināmā. Var aptuveni izrēķināt, ko vari sasniegt vienas dienas sacensībās kā, teiksim, “Stirnu bukā”, bet te jāskrien trīs dienas. Un nevar izrēķināt, kā notiks atjaunošanās, kāds būsi otrajā, trešajā sacensību dienā, kā ar to tiks galā sāncenši. Tā sanāca, ka sasniedzamo rezultātu noteicām relatīvi pieticīgu, ņemot vērā, ko Robertam izdevās sasniegt. Jāteic, konkurence bija ļoti spēcīga, pirmie četri skrējēji laboja sacensību jauniešu skrējiena absolūto rekordu. Kopš mēs tur esam, un šī bija astotā reize, nekad nav bijusi tik spēcīga konkurence, bet tieši tā dzina uz priekšu un ļāva sasniegt tik augstvērtīgus rezultātus.”

Kā jau teikts, šīs ir trīs dienu sacensības, kuru rezultātus summē kopā. Jauniešu sacensībās dalībniekiem kopumā jāveic 10,07 km distance: pirmajā dienā – 2km, otrajā – 3,24, trešajā – 3,2km. Visas dienas R. Glazers uzrādīja ātrākos rezultātus, triju dienu summā otrās vietas ieguvēju apsteidzot par 20 sekundēm. Līdz ar to viņa rezultāts ir ne tikai P14 rekords, bet arī šī skrējiena visu laiku ātrākais rezultāts. Var minēt, ka Roberts sasniedzis vēl vienu unikālu statistikas rādītāju – viņam pieder skrējiena rekordi P6/ P11/ P14 grupās, turklāt šogad apsteidzis P16 grupas labāko rezultātu, kurā viņam jāstartē nākamgad.

Pats rekordists atzīst, ka no sacensībām atgriezies ar izcili pozitīvām emocijām: “Biju labā formā, trase teicama, atlika tikai skriet! Konkurence tiešām spēcīga, kas nenoliedzami bija mudinājums rādīt iespējami labu sniegumu. Mans uzdevums bija skriet uz iespējami augstāku rezultātu, bet konkurenti visu laiku bija turpat aiz muguras, atslābt neļāva. Pirmajā dienā skrēju nedaudz ar rezervīti, lai abas pēdējās dienas izliktu visu, ko spēju. Varbūt kādam šķiet, ka 20 sekundes, ko biju priekšā tuvākajam sekotājam, nav liels pārsvars, šādās sacensībās tas ir samērā nopietns. Pie tādas konkurences ļoti jāpiepūš vaigi, lai to sadeldētu.”

Jautāts, kādi mērķi nākamajā rudenī, ja tagad pašam pieder visi rekordi, Roberts saka, ka nāksies censties pārspēt sevi: “Jāmēģina labot šogad sasniegto rezultātu. Viegli nebūs, bet vēl gads priekšā, ko trenēties!”

Teicamu sniegumu nodemonstrēja arī Stella Paltiņa, kura bija ātrākā starp visām meitenēm. Viņa uzrādīja visu laiku ātrāko skrējienu T11 grupā, kurā startēja.

Treneris norāda uz skrējējas acīmredzamo izaugsmi: “Ja pirms gada Stella vēl nebija gatava turēt jaudu trīs dienu garumā, šogad sāncensēm cerību nebija!”

Vēl “Ašajiem” divas otrās vietas! T14 grupā Elza Niklase pēc divām dienām bija trešā, bet pēdējā dienā spēja izcīnīt sudrabu kopvērtējumā. Otrā arī Renāte Beļājeva T16 grupā.

P11 grupā startējošie Roberts Cercins un Teodors Godiņš ieņēma ceturto un sesto vietu, bet Ričards Špacs T14 grupā finišēja 11. vietā.

A. Āboliņa iedrošināti, pieaugušo skrējienā, kurā trijās dienās jāveic maratona distance, startēja arī divi latvieši. Kopumā uz starta stājās vairāk nekā 650 dalībnieki. Arnis Šūlmeisters (OK “Meridiāns”) M50 grupā ieņēma 15.vietu, bet Ilgvars Āboliņš M60 grupā kopvērtējumā uzrādīja otro rezultātu.