Ziņas

Sports

“Ašie” noslēdz sezonu

Kopā. Sporta kluba "Ašais" skrējēji pēcsezonas foto sesijā smaidīgi par rudens sacensībās paveikto. Foto: Māris Buholcs

Ar trīs dienu skriešanas sacensībām Igaunijā, Sāremā salā, sporta kluba “Ašais” skrējēji noslēguši 2015. gada rudens apvidus skrējienu sacensību ciklu. Treneris Austris Āboliņš ar gandarījumu stāsta, ka skrējēji izcīnījuši 23 godalgas – 10 zelta, 10 sudraba un trīs bronzas.

Sacensības Sāremā notiek pēc interesantas formulas, tas ir trīs dienu rallijs, kurās jauniešu skrējienā jāpieveic 8, 44 km (2km + 3,24m + 3,20km). Tajās teicami startēja un sāncenšiem nekādas cerības savās vecuma grupās neatstāja Roberts Glazers un Kristiāns Potašovs. Trešais savā vecuma grupā Lauris Lapiņš, bet Linda Kurpniece, Ruta Samsonova un Viktorija Jarullina ierindojās attiecīgi 4., 5. un 6. vietā.

Treneris stāsta, ka veiksmīgas bijušas arī citas rudens sacensības. Pēc ilgāka laika “Ašie” izmēģinājuši veiksmi Gulbenes skrējienā. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena savās vecuma grupās kāpa R. Glazers, K. Potašovs un V. Jarullina. Otrajā vietā Rihards Serģis, R. Samsonova un Emīls Jurjāns, kurš startēja visjaunākajā grupā. Trešā šajā skrējienā L. Kurpniece.

Veiksmīgi starti arī tradicionālajā Smiltenes apļu skrējienā, kurā visās vecuma grupās “Ašie” godalgoto vidū. Pie uzvarām tika R. Glazers, K. Potašovs, L. Kurpniece, bet 2. vietas izcīnīja Lauris Lapiņš, Amanda Žukova, R.Serģis un R. Samsonova.

Vēl var piebilst, ka rudens sacensību ciklā Valmieras maratona 6 km skrējienā 1. un 3.vietu V12 vecuma grupā izcīnīja R. Glazers un L. Lapiņš, bet R. Serģim V18 grupā – otrā vieta. R. Glazers šim medaļu klāstam vēl pievienja sudraba godalgu, izcīnītu Jūrmalas skriešanas svētkos.