Ziņas

Sports

“Ašie” labo rekordus

Medaļnieki. Trīs dienu sacensībās Sāremā sporta kluba "Ašais" skrējēji parādīja, ka viņus nebiedē konkurence, jo mājās atgriezās ar vairākām godalgām, tostarp visaugstākā kaluma. Foto: no albuma

Sporta klubs “Ašais” šogad svinēs savu pirmo desmitgadi, gatavojoties tai, jaunie skrējēji turpina krāt medaļu ražu. Kopumā šajos gados skrējēji izcīnījuši 750 godalgas, šogad – 94.

Tikko “Ašie” atgriezušies no iecienītākajām sacensībām, kā viņi tās dēvē, – Sāremā trīs dienu rallija, kas notika jau 45.gadu. Kluba treneris Austris Āboliņš skaidro, kādēļ šo skrējienu sauc par ralliju, jo visu startu rezultāti summējas un tikai pēdējā sacensību dienā noskaidrojas uzvarētāji: “Paši bijām pārsteigti, ka šis mums jau sestais rudens Sāremā. Prieks redzēt, ka dalībnieku rindas ar katru gadu palielinās, šogad kopumā uz starta stājās vairāk nekā 200 skrējēju.”

Jau no pirmās dienas vairāki “Ašie” pieteica sevi starp pretendentiem uz uzvaru. Vairākiem izdevās līderpozīcijas nosargāt, kādam nedaudz pietrūka. Te var minēt Arti Rožkalnu, kurš, lai arī uzvarēja otrajā un trešajā dienā, kopvērtējumā palika otrais, zaudējot tikai 2,4 sekundes spēcīgajam Igaunijas skrējējam.

“Pirmās dienas finišā Artis nenoturēja līdz galam, zaudējot gandrīz deviņas sekundes, nākamajās divās dienās neizdevās tās atvinnēt. Tieši tas ir interesantākais šajās sacensībās, ka viss izšķiras tikai pašās beigās. Kaut arī ieguva tikai otro vietu, Artis sacensībās uzrādīja divus visu laiku ātrākos rezultātus jauniešu skrējienā kopš tā sākuma, un viņam arī otrais ātrākais laiks summā skrējiena vēsturē,” stāsta A. Āboliņš.

Treneris norāda uz vēl diviem unikāliem ierakstiem kluba vēsturē. Roberts Glazers kļuva par visu laiku ātrāko P11 grupas skrējēju kopš skrējiena dibināšanas, kā arī sasniedza augsto ceturto rezultātu absolūtajā vērtējumā. Stella Paltiņa, uzvarot T6 grupā, kļuva par pirmo “Ašo” meiteni, kas uzvarējusi Sāremā.

“Stella ir mūsu šī rudens lielākais pārsteigums. Cerams, ka šis panākums kalpos par labu iedvesmu turpmākajam, jo uzvarēt starptautiskās sacensībās ir kas cits nekā vietējā mēroga mačos,” piebilst treneris.
Trešo vietu P16 grupā izcīnīja Kārlis Dieviņš, kuram arī jauns sacensību personīgais rekords. Ceturtā T14 grupā Renāte Be­ļājeva.

Ļoti stiprajā P11 grupā kluba biedri Ričards Špacs un Roberts Cercins ierindojās attiecīgi 10. un 11. vietā. Tīna Briša debijā Sā­re­mā ierindojās 11. vietā viskuplākajā vecuma grupā T11.

“Kopā būšanas, emociju, notikumu čempionāts Sāremā aizvadīts, skaidrs, ka jau esam sākuši gaidīt nākamo gadu šajā Igau­nijas salā,” piebilst A. Āboliņš.