Ziņas

Sports

Arnis Pētersons nosargā titulu

Atkal uzvara. Otro gadu pēc kārtas "Vivus.lv MTB Maratona" Cēsu posmā uzvarēja "ZZK Cēsis" komandas braucējs Arnis Pētersons (no labās). Trešais finiša līniju šķērsoja viņa komandas biedrs Ivars Prokofjevs. Foto: Jānis Gabrāns

Aizvadīts riteņbraukšanas sacensību “Vivus.lv MTB Maratona” sestais posms, kas notika Cēsīs. Šoreiz sacensību centrs atradās Pils parkā. Vispirms distancē devās 170 maratona distances dalībnieki, lai veiktu 62 kilometrus pa Cēsu apkaimi.

Laika apstākļi šoreiz ieviesa zināmas korekcijas, jo gan naktī, gan vēl tieši pirms starta pamatīgi lija, izmērcēja trasi, padarīja to dubļainu, un braucējiem nācās pielikt papildu spēkus, lai savaldītu braucamo. Protams, neiztika bez kritieniem.

Maratona distancē jau pirmajā aplī no pārējiem aizbēga trīs braucēji – Arnis Pētersons un Ivars Prokofjevs no “ZZK Cēsis” un Matīss Preimanis no “Sportlife Cycling Team”. Līdz pat pēdējam kilometram visi trīs turējās kopā, tad nedaudz atpalika I. Prokofjevs, un cīņa par uzvaru atkal, gluži kā pirms nedēļas Smiltenē SEB MTB posmā , notika starp Arni un Matīsu. Tolaik par pāris centimetriem ātrāks izrādījās M. Preimanis.

Šoreiz pēdējā posmā braucējiem bija jāšķērso Pirtsupītes grava, kur apdzīšana apgrūtināta, un te pirmais bija Matīss, tūlīt aiz viņa Arnis. Nonākot Pils parka teritorijā, Arnis spēja savu konkurentu apsteigt un nosargāt uzvaru līdz pat finišam. Pēc sekundes finišēja M. Preimanis, pēc 50 sekundēm I. Prokofjevs, bet ceturtās vietas ieguvējs Oskars Muižnieks pēc divarpus minūtēm.

Arī pirms gada šajā seriālā Cēsu posmā uzvarēja A. Pētersons, toreiz otrais bija viņa komandas biedrs Mārtiņš Blūms. Šogad Mārtiņš šajā dienā startēja MTB XCO pasaules kausa ASV posmā, kur 60 braucēju konkurencē izcīnīja 17.vietu.

Pēc finišā A. Pētersons atzina, ka bijis pārliecināts par savu finišu, tāpēc gravā netērējis velti spēkus, cenšoties veikt apdzīšanu tādā sarežģītā posmā: “Gaidīju savu izdevību finišā, un tā arī pienāca. Var teikt, ka šis bija zināms gandarījums par Smilteni, bet jāteic, ka tur vienkārši nepaveicās, jo vajāja tehniska ķibele. Uznākušais lietus bija izmainījis trasi. Pirms mačiem domāju, ka šīs būs garlaicīgākā seriāla trase, taču lietus ieviesa korekcijas, viss bija krietni interesantāk.”

A. Pētersons izcīnīja arī “Kalnu karaļa” titulu, un jāatzīmē, ka to izcīnījis visos posmos, kuros piedalījies, tā apliecinot savu pārākumu pār konkurentiem. Viņš norāda, ka “Vivus MTB” esot sarežģītākas distances nekā SEB MTB, tāpēc viņam parocīgākas, jo galvenais uzsvars tiek likts uz pasaules čempionātu MTB olimpiskajā krosā (XCO), kas Andorā notiks septembra sākumā.

“Šobrīd grūti spriest par gatavību, bet vēl jau ir laiks gatavoties, un ceru, ka viss izdosies, kā plānots,” saka A. Pētersons.

I. Prokofjevs, kurš šajā sezonā pievienojās komandai “ZZK Cēsis”, atzina, ka beigām nedaudz pietrūcis spēka, tāpēc nav varējis noturēties kopā ar līderiem līdz finišam: “Beigās pietrūka degvielas. Papildu spēku paņēma arī slapjā trase, jo vajadzēja maksimālu koncentrēšanos, lai nezaudētu kontroli pār riteni un nepiedzīvotu kritienu. Gribēju jau uzvarēt, jo šajā sezonā cīnos par uzvaru kopvērtējumā. Tagad no līdera atpalieku 10 punktus, un grūti pateikt, vai pēdējā posmā to izdosies sadeldēt.”

Pusmaratonā otro vietu izcīnīja cēsnieks Jānis Bērziņš (“Sportlife Cycling Team”), finišējot kopā ar uzvarētāju un savu komandas biedru Tomu Knostenbergu. J. Bērziņš atzina, ka šīs sacensības viņam vairāk bijušas kā treniņš pirms nākamās nedēļas SEB MTB posma, un šoreiz strādājis, domājot par komandas ieguvumu. Pusmaratona distancē startēja 330 dalībnieku.