Ziņas

Sports

Arnis Pētersons debitē veiksmīgi

FINIŠĀ. Cēsnieks Arnis Pētersons pirmajās Eiropas spēlēs MTB XCO krosā ierindojās 19.vietā.Foto: no olimpiade.lv

Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku norisinās pirmās Eiropas spēles. Jau pirmajā sacensību dienā uz starta stājās riteņbraucējs Arnis Pētersons, lai parādītu prasmi kalnu riteņbraukšanas Olimpiskā krosa disciplīnā.

Pats sportists atzīst, ka šis bija pirmais starptautiskais starts elites grupā, un var teikt – tas izdevās. Vairāk nekā 40 dalībnieku konkurencē Arnis finišēja 19. vietā, un jāatzīmē, ka bija jaunākais dalībnieks, kas iekļuva starp labākajiem 20 sportistiem.

Eiropas spēlēs startēja daudzi no pasaules elites kalnu riteņbraucējiem. Dalībnieku vidū visi labākie Šveices MTB braucēji, spēcīgs sastāvs bija arī Itālijai un Spānijai.

Sportistiem bija jāveic astoņi apļi, un Arnis ar katru apli rādīja arvien labāku sniegumu. Pēc diviem apļiem tikai 28.vieta, bet tad ar katru apli kāpināja tempu un divus pēdējos apļus veica 19.vietā. Finišā no uzvarētāja viņš atpalika tieši deviņas minūtes. Visas godalgotās vietas izcīnīja Šveices riteņbraucēji.

Pats sportists savā facebook kontā raksta, ka šo rezultātu vērtē kā gana augstu, ņemot vērā samērā sarežģītos apstākļus: “Sajūtas kā Āfrikas tuksnesī – smilšains, putekļains un karsts! Trases pēdējos apļus cīnījos ar krampjiem kājās. Vismaz tehnika nepievīla, ja neskaita to, ka, lecot vienu trijnieku sacensību garā, aizlecu par tālu un stūri nedaudz pasitu uz priekšu, kas braukšanu neietekmēja.”

Atgādināsim, ka šogad A. Pētersons MTB XCO krosā starptautiskajās trasēs sevi jau apliecinājis, divos pasaules kausa izcīņas posmos U23 vecuma grupā izcīnot attiecīgi 12. un 13.vietu.