Ziņas

Sabiedrība

Ārkārtējās situācijas pārkāpumi turpinās

Nedēļā no 14. līdz 20 aprīlim par ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu Cēsu pusē uzsāktas piecas administratīvās lietvedības, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne. Valsts policijas Cēsu iecirkņa darbinieki pilsētā sabiedriskā vietā sastapuši vairākas personas, kuras nedzīvo vienā mājsaimniecībā, taču pavada laiku kopā, neievērojot par obligātu noteikto divu metru distanci. Z.Vaskāne apliecināja, ka arī visi pārējie šīs nedēļas laikā konstatētie pārkāpumi citu reģionu iecirkņu apkalpojamajās teritorijās bijuši saistīti ar ignoranci pret fiziskās distancēšanās prasību jeb – citiem vārdiem – patlaban neatļauto pulcēšanos. Tikai trešdien,

15.aprīlī, neviena iecirkņa darbinieki netika konstatējuši kādu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumu, turpretī visvairāk protokolu izrakstīts pirmdien, 20.aprīlī, Valmieras un Alūksnes kārtībsargiem kopumā sodot 13 neapdomīgos.

Tomēr kopumā aizvadītā nedēļa ārkārtējās situācijas noteikumu ievērošanā bijusi visnotaļ mierīga. No14. līdz 20.aprīlim re­ģionā veiktas vairāk nekā 1100 pārbaudes par ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu, kopumā noformēti 20 protokoli, uzsāktas septiņas administratīvās lietvedības, kā arī noteiktas vēl divas resoriskās pārbaudes par varbūtējiem pārkāpumiem.

Jau stāstījām, ka īsi pirms Lieldienām kārtībsargi Cēsīs kādai personai par pašizolācijas prasību neievērošanu piemēroja pat 500 eiro lielu naudas sodu. Alūksnes pusē par atkārtotu paš­reizējo sabiedrisko nosacījumu ignoranci noformēts protokols 1000 eiro apmērā, savukārt galvaspilsētā kādam vīrietim pat divkārt piemērots maksimālais sods 2000 eiro. Tiesa, biežāk likumsargi tomēr skaidro aizliegumu nepieciešamību, izsaka brīdinājumus un izvēlas mazākos soda mērus, sākot no 10 eiro. Tomēr policija arī vērtē apstākļus un personas pausto attieksmi pret ierobežojumiem, līdz ar to reizumis lēmumi nosliecas par labu bargākajiem sodiem.