Ziņas

Sabiedrība

Arī Valmierai sava “izlaušanās” spēle

GAIDA SPĒLĒTĀJUS. "Timemachine 1961" veidotājs Mārcis Bogdanovs aicina izmēģināt "izlaušanās" spēli.Foto: MĀRIS BUHOLCS

Jau divas nedēļas Valmierā pieejama jauna un atraktīva “izlaušanās” spēle “Timemachine 1961” jeb “Laika mašīna 1961”. Spēle ir īpaša ar to, ka “jāizglābj pasaule”. Komandas darbojas izolētās telpās, pildot dažādus āķīgus uzdevumus, dalībniekiem jāatrod “slepeni dokumenti”, lai cilvēci izglābtu no iznīcības. Šāda veida “izlaušanās” spēles popularitāti ieguvušas ne vien pasaulē, bet pazīstamas jau arī Latvijā. Rīgā piedāvā vairākus desmitus šādu spēļu.

Runājot par spēles nosaukumu “Timemachine 1961”, idejas autors stāsta, ka tas nav izvēlēts nejauši. “1961. gadā norisinājās vairāki pasaulē nozīmīgi notikumi, piemēram, Krievija izmēģināja ūdeņraža bumbas, kas radīja lielāku sprādzienu nekā ASV nomestā atombumba Hirosimā. Turklāt arī skaitlis ir īpašs, tas apgriezts izskatās tāpat,” atklāj Mārcis Bogdanovs. Vidzemē šāda veida spēle ir vienīgā, pietuvināta tai ir “Padomju slepenais bunkurs” Līgatnes novada Līgatnes pagasta Skaļupēs, kas gan paredzēta lielākām grupām.

“Spēles darbība notiek aiz slēgtām durvīm, kur stundas laikā, liekot lietā loģisko domāšanu un atjautību, “jāizglābj pasaule no iznīcības”. Komandas rīcībā ir mapes, kurās atrodas “dokumenti”, pēc kuriem var risināt problēmas, kas tuvojas. Spēlē ir iesaistīts Morzes kods, pazīstamu rakstnieku darbi un daudz citu lietu,” atklāj spēles veidotājs Mārcis Bogdanovs.

Cilvēku interese par “Timemachine 1961” palielinās, tomēr spēle ir jauna, daudzi nezina, ko no tās gaidīt. “Divu nedēļu laikā tikai trīs no desmit komandām ir “izglābušas cilvēci no bojāejas”. Ļoti ceru sagaidīt dienu, kad vienā dienā spēli apmeklēs vairāk nekā trīs vai četras komandas,” teic M. Bogdanovs.

“Izlaušanās” spēlē var iesaistīties viens līdz četri cilvēki, ja līdzi tiek ņemti bērni, tad pieci līdz seši dalībnieki. “Pēc spēles tiek uzņemti foto, kur redzama komanda, klāt ir norāde, ko viņi izdarījuši un cik ilgā laikā. To, kuri “izglāba pasauli”, fotogrāfijas rotā vienu sienu, savukārt tie, kuriem tas neizdevās, redzami pie otras sienas,” klāsta “Timemachine 1961” veidotājs.