Ziņas

Sabiedrība

Arheologi vecpilsētā

Dziļi gan. Arheologs Oskars Ušpelis Lielās Kalēju ielas galā, izrakumos, kur reiz bijuši Katrīnas vārti.Foto: Māris Buholcs

Garāmgājēji, arī tūristi Cēsīs vairākas dienas nesteidzās garām Lielās Katrīnas un Lielās Kalēju ielas stūrim, bet piestāja. Ielas atjaunošanas darbus uzņēmums “Kvinta BCL” bija pārtraucis, te strādāja arheologi.

“Jau pirms pieciem gadiem bija zināms, ka te varētu būt Katrīnas vārti. Pēc trim gadiem atrakām pilsētas mūri un pagrieziena vietu, kur pieslēdzas vārti. Tagad agrākie secinājumi apstiprinājās,” pastāstīja arheologs Oskars Ušpelis no “Arheoloģiskās izpētes”. Dažās dienās viņi savu darbu pabeidza. Ziņas par atrasto un secinājumi vēl jāpagaida.

“Tas gan ir pārsteigums, ka mājas uzceltas uz veciem mūriem. Kur tik dziļi zem zemes var būt ēku pamati! Skumji, ka paaudzēs esam sadzīvojuši tādu kultūras slāni un tas zemei jānes. Taču tas ir mulsinoši, ka zem kājām ir vēsture. Māja, kurā kāds dzīvojis, vārti, pa kuriem cilvēki nākuši pilsētā. Tas, kas zemē, daudz ko pastāsta,” pārdomās dalījās “Druvas” satiktā cēsniece Alda Birmane.

Lielās Kalēju ielas rekonstrukcija turpinās. Arheologi Cēsīs strādā vēl divās vietās – Rīgas ielā un tiesu nama pagalmā.