Ziņas

Sabiedrība

Ar skrējienu godinās Latviešu Pagaidu nacionālās padomes izveidi Valkā

Valkā un Valgā 14.novembrī notiks ievada pasākums “Neiespējamajam skrējienam”, kas ir veltīts Latviešu Pagaidu nacionālās padomes izveidei Valkā 1917.gadā.

Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes Sporta un jaunatnes daļas vadītāja Kristīne Karole, pasākuma idejas autors ir Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija), kurš skrējienā aicina piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Skrējiena dalībniekiem atraktīvā veidā būs iespēja iepazīties ar valsts vēsturi, jo Valka ir pilsēta, kur sākas Latvija – gan ģeogrāfiskā, gan vēsturiskā izpratnē.

Piedalīties aicināts ikviens aktīvā dzīvesveida piekritējs – šogad distanci var veikt gan skrienot, gan nūjojot. Reģistrēšanās skrējienam būs uz vietas no plkst.9.45 starta vietā pie Valgas rātsnama. Dalība skrējienā – bez maksas. Dalībnieku vecums – neierobežots. Ievada pasākuma starts – plkst.11. Distances finišs būs pie Valkas pilsētas kultūras nama, kur ikviens dalībnieks par piedalīšanos saņems īpašu piemiņas nozīmīti. Distances garums – 980 metri.

Savukārt “Neiespējamais skrējiens”, kura dalībniekiem būs jāpārvar jau 99 kilometri, notiks nākamgad. Paredzēts, ka ar katru nākamo gadu distances garums pieaugs par kilometru. 2017.gadā, kad 100 gadi apritēs Latviešu Pagaidu nacionālā padomes (LPNP) pieņemtajai deklarācijai par apvienotas un autonomas Latvijas izveidošanu Vidzemes, Kurzemes un Latgales latviešu apriņķos, distances garums būs jau 100 kilometru.

Organizatori piebilst, ka būs arī īsākas distances, lai šajā vēsturiskajā skrējienā varētu piedalīties ikviens interesents.