Ziņas

Sabiedrība

Ar sejas masku uz mazdārziņu

Nemīlīgā pavasara sestdienas rītā aprūpes nama tuvumā sastapu tikai vienu vietējo, ja neskaita veikaliņa pārdevēju, kura bija nerunīga, un divus vīreļus, kuri snauduļoja autobusa pieturā līdzās tukšām pudelēm. Uzrunātā pastāstīja, ka ierastais ceļš uz dārziņu viņai ir slēgts, jo tur nožogojums un dežurē policija. Tāpēc mazdārziņa kopējai jāiet pa slapjo pļavu. Vecajai kundzei, kas nāk pa pielijušās pļavas malu, mute un deguns aizsegti ar aizsargmasku, man arī. Neviena cita apkārtnē neredz. Uzrunāju viņu.

“Kā tik daudz cilvēku varēja saslimt?” pirmais, ar ko uzrunātā Mudrīte teic, liecina par patiesām raizēm. “Tik daudzus vecus cilvēku vienlaicīgi skāris bīstamais vīruss. Arī sociālā centra darbinieki saslimuši. Ziniet, redzēju – pa mūsu ielu uz pansi­onātu brauca liela mašīna. Tāda kā armijas!” neparasto skatu vērojusi mārsnēniete. Acīmredzot tas bija Zemessardzes auto, jo vīri nāca talkā, lai aprūpes centrā pārkārtotu visus trīs stāvus atbilstoši karantīnas prasībām.

Ziņas par notikušo “Mārsnē­nos” ne pa jokam satraukušas arī Mudrītes bērnus, kuri sen kā nedzīvo ciemā. Satrauktie bērni pa telefonu izvaicājuši, kā māte jūtas, un jo stingri piekodinājuši, lai bez maskas nedomā iet ārpus dzīvokļa, arī uz netālo mazdārziņu.

Mārsnēnieši gan zinājuši, ka pansionāta darbinieku vidū ir liela darbinieku mainība. Mudrīte stāsta, ka daļa darbinieku, kas strādā aprūpes namā, uz dzīvi Mārsnēnos pārcēlušies tieši darba iespēju dēļ. Dzīvo daudzdzīvokļu ēkā līdzās aprūpes namam, tajā dzīvo arī Mudrīte. “Mūsu māja, kur dzīvoju jau sen, kādu laiku bija ar tukšiem dzīvokļiem, bet tagad ir daudz iemītnieku. 22 bērni un jaunieši vien pa visu māju. Aizvien brīnījos, kā vecāki viņiem ļāva pagalmā kopā spēlēties. To taču nedrīkstēja ļaut. Bērni staigāja arī pa citiem pagalmiem. Tikai tagad, kad lietus līst, neviens nav iznācis,” rūpēs, kas nodarbina prātu, dalījās Mudrīte. “Es esmu ļoti veca, man ir 81 gads. Labi, ka joprojām varu iet, aiziet uz dārzu. Taču tagad vēl vairāk uzmanos. Uz mazdārziņu, redz, negāju bez sejas maskas. Visu laiku domāju un satraucos – kā “Mārsnēnos” varēja saslimt tik daudz vecu cilvēku? Par vīrusu, kāds tas ir, kā jāsargājas, taču bija zināms,” pārdomās, kas nelaiž vaļā, dalījās lauku sieva.