Ziņas

Izklaide

Ar pūču vērošanas nakts pārgājienu Valmierā aicinām atzīmēt Zemes stundu

Sestdien, 25.martā, plkst.18.30 Valmieras pilsētas pašvaldība aicina atzīmēt Zemes stundu un pārdomāt klimata pārmaiņu ietekmi uz dabā notiekošajiem procesiem, piedaloties pūču vērošanas nakts pārgājienā, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa.

Tā sākums paredzēts pie bijušā Valmieras maizes kombināta Leona Paegles ielas krustojumā ar Jauno Smilšu ielu, kur ap plkst.21 būs arī pārgājiena noslēgums.

Pārgājiena maršruts vedīs pa meža takām gar Valmieras dabas “artēriju” Gauju, šķērsojot gan senlaicīgo Dzelzceļa tiltu, gan Valmieras apvedceļa tiltu. Pastaigas dalībnieki atklās, kur Putriņu mežā pirms trim gadiem tika novietots meža pūču būris. Sarunās ar ornitologu Gaidi Grandānu būs iespējams uzzināt par pūču izplatību Latvijā un iemesliem, kas tās apdraud, kā arī pūču olu dēšanas, perēšanas un mazuļu barošanas īpatnībām, medīšanas un ēšanas paņēmieniem. Tāpat ornitologs iepazīstinās, pēc kādām pazīmēm pamanīt un atpazīt pūces klātbūtni dabā. Nakts pārgājiens tās dalībniekus vedīs klusuma un klausīšanās pastaigā, rosinot izjust nakts burvību un noslēpumainību mežā, sadzirdēt nakts putnu sasaukšanos, pamanīt naktsdzīves norises Valmieras dabā.

Plānotais pārgājiena maršruts ir 5,5 kilometri. Tas paredzēts pa ierīkotām takām un meža ceļiem, tāpēc tā pakāpe netiek novērtēta kā sarežģīta vai smaga. Taču ieteicams vilkt mitruma izturīgus apavus, kā arī siltu, lietu un vēju necaurlaidīgu apģērbu, kas ejot nečaukst un nešvīkst. Pārgājiena laikā nepieciešams arī kabatas vai pieres lukturītis, kā arī, šķērsojot Valmieras apvedceļa Gaujas tiltu, obligāti nepieciešama gaismu atstarojošā veste.

Ikviens interesents ir aicināts piedalīties pārgājienā, iepriekš piesakoties pie Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes vides komunikācijā Līgas Bieziņas, rakstot e-pastu “liga.biezina@valmiera.lv” vai zvanot pa tālruni 26495997.

Pūču vērošanas nakts pārgājiens Valmierā, atzīmējot Zemes stundu, ir Valmieras pilsētas pašvaldības vides izglītības darbs, kas pieteikts ZAAO vides iniciatīvai “100 darbi Latvijai”. Tā veltīta Latvijas simtgadei ar mērķi apvienot vidzemnieku idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018.gada 18.novembrim kopīgiem spēkiem Vidzemē paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un izdaiļošanās, kā arī vides izglītībā.