Ziņas

Sports

Ar medaļām no Madonas

Čempione. Cēsu Sporta skolas audzēkne Evelīna Rama izcīnīja zelta medaļu Latvijas čempionāta 2.posma sacensībās rollerslēpošanā sprinta distancē.Foto: no albuma

Madonā aizvadīts Latvijas čempionāta 2.posms rolerslēpošanā, kā arī FIS Pasaules kausa trešais posms, kurā startēja 92 dalībnieki no 11 valstīm. Šajā spēcīgajā konkurencē savus spēkus izmēģināja arī Cēsu puses rollerslēpotāji.

Pirmajā dienā Madonas ielās sportisti sacentās sprintā. FIS sacensībās juniorēm Krista Razgale nepārvarēja pusfinālu, ierindojoties 7.vietā. Junioriem neviens no Latvijas netika tālāk par ¼ finālu. Rezultātā 10.vietā Kārlis Liepiņš, kas ir labākais rezultāts starp Latvijas sportistiem. Otrais Latvijas konkurencē Alvis Šķēps, kuram FIS vērtējumā 13.vieta. Kvalifikācijā viņi uzrādīja attiecīgi 9.un 10.rezultātu.

Sieviešu konkurencē labākā no Latvijas bija Inga Dauškāne, kura apstājās ¼ finālā, rezultātā ieņemot 12.vietu. Vīriešu konkurencē 7.vietā cēsnieks Artūrs Brants.

Latvijas čempionāta posmā startēja arī Lietuvas un Krievijas jaunie sportisti, sastādot mūsējiem nopietnu konkurenci. Uz starta stājās arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi, tiekot arī pie godalgotām vietām. Čempiones titulu izcīnīja Evelīna Rama S16 grupā. Kvalifikācijā viņa uzrādīja ātrāko laiku, uzvarēja savā pusfinālā, iekļūstot finālā. Cīņā par medaļām finiša līniju pirmā gan šķērsoja Lietuvas jaunā sportiste Fausta Repečkaite, taču tiesneši fiksēja, ka viņa distancē patraucējusi Evelīnai, tāpēc lietuviete saņēma diskvalifikāciju un zelta medaļa tika E. Ramai.

V16 grupā sudraba godalga Reinim Upenam, ātrāks par viņu bija Krievijas sportists Jegors Godorevs.

Trešo medaļu Cēsu Sporta skolai izcīnīja Marta Upmale, kura S12 grupas finālā finišēja trešā. Ātrākas par viņu distancē bija uzvarētāja Lība Igaune (Madona) un Krievijas sportiste Sofija Zarkiha.

V14 grupā finālā iekļuva Roberts Rutkovskis, taču sāncenši bija ātrāki, un Robertam 4.vieta.

V12 grupā fināls bez CPSS audzēkņiem, labākais bija Ričards Lošins, kurš savā pusfinālā palika trešais, rezultātā ierindojoties piektajā vietā.

S14 grupā trīs no CPSS audzēknēm iekļuva pusfinālā, taču finālam neizdevās kvalificēties nevienai. Rezultātā Signe Miķelsone – piektā, Marta Priede – sestā, Kitija Rozenova – astotā.

Otrajā dienā sportisti pārcēlās uz Smecersila sporta kompleksu, kur notika sacensības ar intervāla startu. No CPSS audzēkņiem šoreiz vislabāk veicās Pēterim Radziņam, kurš izcīnīja sudraba medaļu V12 grupā. E. Rama S16 grupā medaļa arī šajā distancē, šoreiz gan bronza. Šāda kaluma medaļas arī Martai Upmalei S12 grupā un S. Miķelsonei S14 grupā. V16 grupā 4. – R. Upens; V14 grupā labākais no CPSS bija R. Rutkovskis, ierindojoties 7.vietā. S14 grupā 6. – Marta Priede; V12 grupā 6. – Emīls Zaķis.

Jāatzīmē, ka V40 grupā 1. – Ivo Caune, 2. – Mārtiņš Niklass.

FIS sacensībās sportisti sestdien sacentās prologā, svētdien – iedzīšanā. Dāmām prologā labākā no Latvijas bija I. Dauškāne, kurai 9.vieta, bet tūlīt aiz viņas Inga Paškovska. Iedzīšanā I. Paškovska finišēja astotā, bet I. Dauškāne – nestartēja.

Septembra sākumā notiks sacensības rollerslēpošanā “Cēsu sprints”, bet Latvijas čempionāta trešais posms septembra vidū Siguldā.