Ziņas

Sports

Ar medaļām no Lietuvas

Veiksmīga debija Lietuvas turnīros izdevusies Cēsu sporta skolas 1991.gadā un 1995.gadā dzimušo zēnu komandām. Trenera Aivara Stankēviča vadītie spēlētāji mājās atgriezās ar medaļām – 1995.gadā dzimušie izcīnīja otro vietu Kauņā, bet 1991.gadā dzimušie no turnīra Šauļos pārveda bronzas godalgas.

Kauņā risinājās jauniešu basketbola turnīrs, kurā piedalījās piecas Latvijas komandas, arī cēsnieki. Vispirms komandas aizvadīja spēles apakšgrupās. Cēsu basketbolisti piedzīvoja tikai vienu zaudējumu pret vietējo klubu “Perkunas”, taču ir vērts pieminēt notikumus spēles galotnē pret Saboņa basketbola skolu. Vēl 25 sekundes līdz spēles beigām Cēsu komandai bija piecu punktu deficīts, taču cēsnieki pierādīja, ka arī šādā situācijā visu var vērst par labu. Vispirms viņi realizēja trīspunktu metienu. Lietuviešu atbildes uzbrukums bija neveiksmīgs, un Cēsu komanda paņēma pārtraukumu, lai izstrādātu pēdējā uzbrukuma stratēģiju. Tas attaisnojās, un nepilnas divas sekundes pirms spēles beigām cēsnieki ar precīzu trīspunktu metienu no laukuma stūra izcīnīja uzvaru 48:47. Šis viens punkts arī noteica turpmāko spēli. Uzvara garantēja vietu pusfinālā, bet zaudējuma gadījumā nāktos spēlēt tikai par 5. vietu.

Pusfinālā Cēsu basketbolisti tikās ar otras apakšgrupas uzvarētājiem “Tartu” un saspringtā cīņā, uzvarot ar 49:45, nodrošināja vietu finālā. Tur pretī stājās Kauņas “Tornado”, kas izrādījās pārāki, un mūsējiem bija jāsamierinās ar 2.vietu, kas arī ir liels panākums tik spēcīgā turnīrā. Par konkurenci liecina tas, ka spēcīgās Rīgas komandas “Rīga/ Pols” un “Rīdzene” spēlēja tikai par 7.vietu.

Turnīra simboliskajā izlasē tika iekļauts arī Cēsu komandas basketbolists Toms Martins.

“Lietuvā basketbols ir nacionālais sporta veids, ar to nodarbojas daudz vairāk jauniešu nekā pie mums. Slavenos klubos vienā vecuma grupā ir vairāk nekā simts spēlētāju, tāpēc arī komandas var nokomplektēt, izvēloties labākos no labākajiem. Un nokļūt uz Lietuvas turnīriem nav viegli, jo viņi neaicina vājas komandas. Uz Šauļiem tikām pēc labā snieguma Kraukļa turnīrā, kad Lietuvas treneris pienāca un teica: “Ja jau esat tik stipri, atbrauciet uzspēlēt!” Lietuvā spēlē citādu basketbolu nekā mēs. Viņu stils vairāk līdzinās NBA spēlei, kur notiek cīņa visā laukumā un liels uzsvars individuālajai meistarībai,” saka A. Stankēvičs.

Šauļos risinājās “Televīzijas kausa” izcīņa, kur uzvarētājiem balvā tika plazmas televizors. Šajā turnīrā spēlēja 1991.gadā dzimušo zēnu komandas. Cēsu komanda cīņā par 3.vietu tikās ar Sanktpēterburgas spēlētājiem, kuriem apakšgrupā bija zaudējuši ar sešu punktu starpību. Pirms izšķirošās spēles tika rūpīgi izanalizēta iepriekšējās spēles gaita, izvērtēti pretinieku plusi un mīnusi, kā arī izvēlēta pareizāka spēles taktika, uzsvaru liekot uz pretinieku komandas līdera neitralizēšanu. Izvēlētā stratēģija deva augļus, un Cēsu komanda uzvarēja ar 14 punktu pārsvaru, izcīnot 3.vietu turnīrā. Par komandas labāko spēlētāju atzīts Rihards Zīrāks. Pirmās divas vietas ieņēma Lietuvas komandas.

“Godalgotas vietas abos turnīros vērtējamas kā labs sniegums, jo tas panākts sīvās cīņās. Šādi turnīri palīdz komandām apzināties savus spēkus un pieaugt meistarībā. Un jo spēcīgāka kļūst komanda, jo uz nopietnākiem turnīros to aicina. Tagad Lietuvā esam sevi pierādījuši, un būsim tur gaidīti arī citos turnīros,” saka treneris.

Komandas saka paldies atbalstītājiem, kuri palīdzēja nokļūt uz turnīriem – firmai “Kalna Rauduvītes”, kas atbalstīja nokļūšanu uz Šauļiem, un firmai “Varss”, kas palīdzēja tikt uz turnīru Kauņā.