Ziņas

Sports

Ar mainīgām sekmēm

Līdz pat spēles 50. minūtei nekas neliecināja, ka šī būs “Lekringa” lielā diena, jo spēles gaitā cēsniekiem nācās atspēlēties no 0:2, 3:5 un 5:7. Bet tieši šis rezultāts atnesa lūzumu spēles gaitā, jo cēsnieki guva piecus bezatbildes vārtus un svinēja tik vajadzīgu uzvaru ar 10:7. Cēsu komandas labā vārtus guva: Mārtiņš Druvkalns, Andris Malkavs, Jānis Freivalds – 2, Artis Malkavs, Jānis Zicmanis, Jānis Platacis un Oskars Dumpis. Šis panākums ļāva “Lekringam” pacelties uz trešo vietu turnīra tabulā. Nākamo spēli cēsnieki aizvadīs 18. februārī, kad Stalbē tiksies ar “Pārgauju”, kas aizvadītajā kārtā piedzīvoja zaudējumu izbraukumā pret “Talsiem” ar 3:5.

Latvijas basketbola līgā (LBL) jau 17. uzvaru izcīnīja “SK Cēsis/ Remarks”, izbraukumā ar 100:83 pārspējot “Ventspils augstskolu”. Jau pēc pirmā puslaika rezultāts bija +20 cēsnieku labā, un atlikušajā spēles laikā mājnieki nespēja to īpaši sadeldēt.

Cēsu komandas treneris Vladimirs Kiseļovs jau vairākkārt atzīmējis, ka šī ir saliedēta komanda, ikviens no pamatsastāva spēj uzņemties līdera lomu. Šoreiz spēli teicami aizvadīja Mārtiņš Knostenbergs, kurš guva 26 punktus. Jāatzīmē spēlētāja izcilā precizitāte, jo nerealizēts tikai viens soda metiens. Precīzi bija septiņi divpunktu, trīs – trīspunktu metieni un trīs no četriem soda metieniem. Šajā spēlē cēsnieki guva 14 trīspunktu metienus. Rezultatīvi spēlēja arī Ivo Pūce un Einārs Bučs, kuru kontā 20 punkti. “SK Cēsis/ Remarks” joprojām samērā droši saglabā otro vietu turnīra tabulā, jo tuvākajiem sekotājiem “I.O.S./Jūrmala” ir 14 uzvaras. Nākamo spēli savā laukumā cēsnieki aizvadīs ar turnīra līderiem “Rīga”, kas joprojām nav zaudējuši nevienā spēlē.

Negaidītu pārsteigumu sarūpēja volejbola komanda “SK Cēsis/ Cēsu alus”, kas aizvadīja divas spēles “Schenker” līgā. Vispirms savā laukumā cēsnieki tomēr netika galā ar “Elvi/ Kuldīga” un zaudēja 1:3, taču otrajā spēlē sagādāja sensāciju, ar 3:2 uzvarot vienu no turnīra līderiem – “Lāse-R”.

Par cīņas spraigumu liecina rezultāts pa setiem – 17:25, 25:20, 17:25, 30:28, 15:7.

Komandas treneris Jānis Grīnbergs atzīst, ka spēlētāji rādījuši tiešām labu spēli, rezultāts ir likumsakarīgs.

“Komanda ir spēcīga, bet spēlētāji nav psiholoģiski gatavi spēlēm ar līdzvērtīgiem pretiniekiem. Tāpēc arī nespējām tik galā ar Kuldīgas volejbolistiem, bet pret līderkomandām allaž esam nospēlējuši labāk. Spēles līmenis aug ar katru brīdi, un varbūt šī uzvara pret “Lāse-R” būs sava veida lūzums. Īpaši var uzteikt Valērija Lomakina, Ģirta Mārtiņsona un Aivara Siļutina spēli, bet uzvarēja komanda kopā,” saka J. Grīnbergs.

Pašlaik Cēsu komanda turnīra tabulā atrodas 9.vietā. Nākamās spēles 18.un 19.februrārī cēsnieki aizvadīs Igaunijā, kur tiksies ar “Selver/ Audentes University” un “Tartu Pere Leib”.

Latvijas sieviešu basketbola līgā komanda “Cēsis” savā laukumā tikās ar “Liepājas Metalurga” sāncensēm, un spraigā cīņā tomēr nespēja gūt tik nepieciešamo uzvaru. Rezultātā zaudējums ar 73:81. Mūsu komandā rezultatīvākās: Ieva Krastiņa – 24, Zane Rozīte – 16, Maija Adata – 11.