Ziņas

Sabiedrība

Ar limuzīnu kaut reizi mūžā

Cēsnieks Andris Bušs nepilnu gadu tepat tuvākā un tālākā apkārtnē piedāvā iespēju izvizināties ar limuzīnu Lincoln Town Car, bet viņam ir doma uz pavasari iegādāties arī garo limuzīnu, lai būtu plašāka izvēles iespēja un piedāvājums. Kā stāsta Andris, limuzīnu galvenokārt pasūta jaunie pāri uz kāzām, tēti brauc uz slimnīcu pēc jaundzimušā bērniņa vai kāds izvēlas aizbraukt uz lidostu sagaidīt ciemiņus.

“Situācijas ir dažādas, arī bērna kristībās vai izlaidumā var noīrēt limuzīnu. Kāpēc to nopirku? Sākumā Lincoln Town Car pirku sev, bet draugs ieteica piedāvāt izbraucienus arī citiem. Šāda mašīna kādreiz bija manam draugam. Vienreiz ar to izbraucu un naktīs vairs nespēju gulēt. Tas kļuva par manu sapni – iegādāties šādu mašīnu, ņemot vērā, ka iepriekš biju braucis ar vecu AUDI,” joko Andris.

Kā izrādās, nemaz tik viegli nav bijis atrast īsto automašīnu un pagājis gandrīz pusgads, līdz Andris ticis pie sava limuzīna.

“Ja pērc automašīnu, svarīgi, lai tā patiktu pa īstam. Lai ir sajūta, ka nevienu citu vairs nevajag. Izbraukāju tepat Latvijā visas iespējamās vietas, kur sludināja, ka pārdod limuzīnu, bet neatradu. Jā, bija kāds melns limuzīns, bet man šķiet, ka šādai mašīnai jābūt gaišā krāsā. Arī šobrīd, vizinot cilvēkus, redzu, ka tie vairāk izvēlas baltu nekā, piemēram, melnu limuzīnu,” atzīst automašīnas īpašnieks.

Jautāts, kādas emocijas pārsvarā redz, Andris atbild, ka parasti tās ir patīkamas. Arī iemesls, kāpēc cilvēki īrē limuzīnu, vienmēr ir jauks, svinīgs vai kā citādi īpašs.

“Pārsvarā pirms visiem braucieniem automašīna tiek arī izpušķota. Īpaši uz kāzām vai pirms došanās uz slimnīcu pēc bērniņa. Biežāk tie ir ziedu vai balonu rotājumi. Atceros, vasarā, kad braucu uz slimnīcu pēc kāda mazuļa, automašīnai virsū bija uzlikts liels balona krupis. Tētis jaunai māmiņai centās sagādāt pārsteigumu. Domāju, ka viņam tas arī izdevās. Svarīgi, protams, lai šāds notikums būtu īpašs un ilgāk saglabātos atmiņā. Ar izrotātu automašīnu nedrīkst braukt ātrāk par 70 kilometriem stundā, lai neizjuktu ziedu kompozīcijas,” atzīst Andris un turpina: “Man ir iespēja iepazīt daudz cilvēku un redzēt, cik viņi ir dažādi. Ir tādi, ar kuriem ir ļoti patīkami sarunāties, bet ir arī nerunīgi klienti, kuriem tad arī neuzbāžos ar sarunām,” stāsta Andris.

Jautāju Andrim par kurioziem vai interesantiem atgadījumiem, un viņš atzīst, ka tādu netrūkst.

“Prātā nāk kādas kāzas Rīgā. Līgava bija latviete, bet vīrs krievu tautības. Jaunajam pārim bija svarīgi, lai visi viņus pamanītu braucam ar limuzīnu. Vēlējās ļoti sev pievērst uzmanību. Logi bija vaļā. Vairākkārt stājāmies pie Brīvības pieminekļa, metām līkumus. Vēlāk braucām uz tirdzniecības centru “Alfa” pirkt šampanieti. Arī pie zaksa bija jāsagatavo vairāki piebraucieni, lai fotogrāfs varētu sagatavoties. Pirmoreiz nepatika, bija jābrauc otrreiz. Gluži kā filmā,” atceras Andris.

Izrādās, ka vismaz Lincoln Town Car Cēsu ielas ir viegli izbraucamas un Andrim tās problēmas nav sagādājušas. Varbūt kādreiz, vedot jauno pāri, grūti bijis noparkoties, bet, kā atzīst limuzīna īpašnieks, kāziniekiem piedod visu.

“Ir gadījies, ka ar kāziniekiem apstājamies neatļautās vietās – pie kāda parka, tiltiem, bet policisti ir ļoti saprotoši un nekad kāziniekus nav aiztikuši. Vairums cilvēku arī uz pilsētas ielām, redzot, ka brauc jaunlaulātie, sadodas rokās un nelaiž garām automašīnu. Tradīciju redzēts daudz, un jāatzīst, ka divu vienādu kāzu nav bijis,” stāsta Andris un piebilst, ka ziema ir klusāks periods. Šobrīd mašīna tiek gatavota nākamajai sezonai.