Ziņas

Sabiedrība

Ar liepām atjaunos Burtnieku muižas parka stādījumus

leta

Ceturtdien, 10.septembrī, plkst.13 Burtnieku pagastā Starptautisko meža dienu laikā tiks atjaunoti vēsturiskā Burtnieku muižas parka stādījumi ar 25 liepām, aģentūru LETA informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Reihmane.

Lai veicinātu ikviena apņemšanos piedalīties meža atjaunošanā un apkārtējās vides sakārtošanā, Burtnieka Ausekļa vidusskolas skolēni, Burtnieku Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra jaunieši kopā ar domes deputātiem un pašvaldības administrācijas darbiniekiem stādīs 25 liepas.

Pasākumu atklās Jānis Ķibermanis, stāstot par ekoloģiskajiem, ekonomiskajiem un sociālajiem labumiem, ko sniedz mežs. Turpinājumā pasākuma programmā plānota foto orientēšanās Burtnieku muižas parkā, lai klātesošos iepazīstinātu ar parka kultūrvēsturiskajām vērtībām un tā bagāto floru.

Izmaksas segs Latvijas Pašvaldību savienība, kas mērķa īstenošanai Burtnieku novada pašvaldībai piešķīrusi 535 eiro.

Starptautisko meža dienu mērķis ir palielināt vispārējo informētību par mežu nozīmību un iespējām, ko tas var sniegt tagadnes un nākotnes paaudžu vajadzību apmierināšanai. Šī diena dibināta 2012.gadā ar ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju.