Ziņas

Sabiedrība

Ar LAD atbalstu atjaunos Valkas – Lugažu evaņģēliski luteriskās baznīcas pamatus

Valkas – Lugažu evaņģēliski luteriskā baznīcas pamatu atjaunošanas projekts saņēmis atbalstu no Lauku atbalsta dienesta, aģentūru LETA informēja Valkas – Lugažu evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāvji. Kopumā projekts izmaksās 8590 eiro, no kuriem 7731 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums, bet atlikušie 859 eiro ir Valkas novada pašvaldības atbalsts.

Projekts tiks īstenots no 2017.gada 30.augusta līdz 2018.gada 30.jūnijam. Projektu plānots realizēt Rīgas ielā 9, Valkā, kur atrodas draudzes īpašumā esošā Valkas – Lugažu evaņģēliski luteriskā baznīca. Baznīcai ir piešķirts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss.

Projekta ietvaros ir plānota visas ēkas pamatu atjaunošana, esošā apmetuma noņemšana 1,2 m augstumā, sienas apstrāde ar vēsturisko ēku apmetumu un cokola krāsošana, kā arī betona tekņu uzstādīšana, lietusūdens novirzīšanai no ēkas.

Projekts tiks īstenots ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros. Projektu apstiprināšanai virzīja biedrība “Lauku partnerība Ziemeļgauja”.