Ziņas

Izklaide

Ar koncertu aizsāks koncertu ciklu “Atjaunosim Vecpiebalgas baznīcas torni”

Svētdien, 31.maijā, plkst.12 Vecpiebalgas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks pirmais koncerts no cikla “Atjaunosim Vecpiebalgas baznīcas torni”, kurā piedalīsies ģitārists un komponists Kaspars Zemītis, ērģelniece Jeļena Privalova-Epšteina, “Latvijas Bankas koris”, Saulkrastu jauktais koris “Anima” un diriģenti: Matīss Tučs, Laura Leontjeva, Kaspars Vēvers, Kārlis Rūtentāls, aģentūru LETA informēja koncerta organizatori.

Koncerta centrālais notikums būs Zemīša skaņdarba “Mesa” atskaņojums, kur ģitāras pavadījumu spēlēs pats komponists. “Mesas” pirmatskaņojums ir noticis tikai pirms nepilna gada – 2014.gada augustā Rīgas Doma baznīcā.

Koncertā tik atskaņots arī spāņu komponista Hoakina Rodrigo 1939.gadā sarakstītais “Aranhuesas koncerts”, kur ģitāras solo partiju spēlēs Zemītis un orķestra pārlikumu ērģelēm – Privalova-Epšteina, kas pēdējā gada laikā par savu dzīvesvietu izvēlējusies Latviju un regulāri sniedz ērģeļmūzikas koncertus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Tiks atskaņota arī Johana Sebastiana Baha ērģeļmūzika, kā arī Vecpiebalgas novadnieka Emīla Dārziņa kora mūzika.

Piebaldzēni ir nodibinājuši Vecpiebalgas baznīcas torņa atjaunošanas fondu, lai īstenotu ideju par baznīcas torņa atjaunošanu. Fonda iniciatori un dibinātāji ir rakstniece Inguna Bauere, arhitekts Aleksandrs Krišteins, Piebalgas muzeju apvienības “Orisāre” vadītāja Līva Grudule, uzņēmēji Valdis Cīrulis, Ilmārs Glāzers un Arnis Pooks, pašvaldības domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde-Andersone, draudzes mācītājs Intars Jonītis, sabiedriskais darbinieks Indriķis Putniņš un ekonomists Uldis Glāzers.

Koncertu organizē Vecpiebalgas evaņģēliski luteriskā draudze sadarbībā ar Vecpiebalgas baznīcas torņa atjaunošanas fondu un Vecpiebalga novada pašvaldību. Turpmāk plānots organizēt vairākus šādus labdarības koncertus ar mērķi popularizēt Vecpiebalgas baznīcas torņa atjaunošanas ideju, kā arī piesaistīt ziedotājus.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

LETA