Ziņas

Sports

Ar kausu no Lietuvas

Uzvarētājas. Cēsu sieviešu basketbola komanda ar izcīnīto kausu Lietuvā notikušajā turnīrā senioru komandām. Priekšplānā ar labākās spēlētājas balvu – Zane Rozīte.Foto: no albuma

Cēsu sieviešu basketbola komanda, kas spēlē senioru turnīros, ar uzvaru atgriezusies no sacensībām, kas notika Lietuvas pilsētā Ukmerge. Tas bija tradicionālais basketbola turnīrs senioru komandām, un cēsnieces sieviešu turnīrā bija vienīgās pārstāves no Latvijas. Cēsu komanda šajā turnīrā piedalījās arī pērn, izcīnot trešo vietu. Šoreiz izdevās kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, lai gan, kā norāda komandas pārstāve Ineta Krūmiņa, uzvara viegli nenāca. Šajā vecuma grupā startēja četras komandas, un cēsniecēm nācās sacensties ar trim Lietuvas komandām, kas allaž bijušas spēcīgas. Komandas aizvadīja apļa turnīru, un jau ar pirmās spēles pirmajām minūtēm bijis skaidrs, ka viegli nebūs. Spēle ritēja ļoti līdzīgi, bet galotnē nedaudz pārākas bija cēsnieces, izcīnot uzvaru.

“Otrajā spēlē tika piedzīvots zaudējums, un tas nedaudz sabojāja garastāvokli. Jau likās, ka cerības uz augstāku vietu zudušas, taču cīņas sparu nezaudējām. Galu galā, spēlējam taču savam priekam,” teica I. Krūmiņa.

Pirms dienas trešās spēles notika tālmetienu konkurss, kurā piedalījās pa piecām spēlētājam no katras komandas. Šajā trīspunktnieku turnīrā Cēsu komanda uzvarēja, kas deva papildu stimulu nākamajām cīņām.

“Maisam gals bija vaļā, sapratām, ka veiksme ir mūsu pusē, un atkal bijām gatavas cīnīties,” saka I. Krūmiņa. “Trešajā spēlē pretī stājās komanda, kas turnīrā bija uzvarējusi abas iepriekšējās spēles. Taču, turpinot spēlēt uz veiksmes viļņa, izcīnījām uzvaru, kas nodrošināja vietu finālā.”

Finālspēle notika nākamajā dienā, tajā Cēsu komanda apliecināja savu spēku un uzvarēja, saņemot uzvarētāju kausu. Turnīra labākās spēlētājas balvu saņēma Zane Rozīte. Komandā spēlēja arī Gita Kulačkovska, Aiva Dubrovska, Ieva Trekše, Laine Vītola, Kristīne Limbaha un Ineta Krūmiņa.

“Esam gandarītas par panākumu. Gads noslēgts uz pozitīvas nots, un tas atkal dod stimulu un vēlmi turpināt spēlēt un dzīvot aktīvi,” saka I. Krūmiņa.

Viņa arī stāsta, ka turnīrs atstājis ļoti pozitīvas emocijas, jo tā rīkotāji gādājuši, lai sportisti justos iepriecināti. Apbalvošanas ceremonija notikusi kādā muižā, dalībniekus priecējis jauks teatralizēts uzvedums.

Cēsnieces katru gadu piedalās vairākos starptautiskos turnīros. Gada pirmajā pusē basketbolistes piedalījās turnīrā Zadarā (Horvātijā). Tas bija Starptautiskās maksibasketbola federācijas rīkots turnīrs, kurā cēsnieces 40+ grupā savā apakšgrupā ierindojās trešajā vietā, nekvalificējoties cīņai par godalgām.

Jānis Gabrāns