Ziņas

Sabiedrība

Ar kājām uz Elkas kalnu

Skujenes pusē. Pārgājiena dalībnieki pēta vietu un karti, kur būtu meklējams Gaujas sākums.Foto: no albuma

Amatas novada Skujenes pagasta teritorijas iepazīšanai šovasar izstrādāts un izmēģināts jauns tūrisma maršruts. Tas ved no vienas Latvijā slavenas upes iztekas līdz vietai, kur iztek cita slavena upe, un dod iespēju pabūt vietās, kas izvēršas par piedzīvojumu dabu mīlošiem tūristiem. Pie šādas idejas strādājusi Amatas novada Tūrisma attīstības nodaļas vadītāja Eva Staltmane, prātojot, ar ko Latvijas cilvēku interesi varētu saistīt tieši Skujenes pagastā. Tad arī apsvērta doma par Gaujas un Amatas iztekas meklēšanu. Protams, tūrisma speciāliste “Druvai” atzīst, ka zina par teorijām, kas norāda uz Gaujas izteci dažā citā vietā. Kā tautā mēdz teikt, par to zinātnieki vēl strīdoties, bet tas neliedz doties pārgājienā, lai pētītu un domātu paši.

koncertsElkaskalna

Vienā no jūnija lietainākajām un vējainākajām dienām iekritis pirmais sarīkotais pārgājiens. “Redzot, kā laiks sabojājies, man likās, ka norādītajā tikšanās vietā neatnāks neviens, bet tā vis nebija. Sanāca diezgan daudz, pārsvarā rīdzinieki,” stāsta Eva Staltmane par kājāmgājējiem un nūjotājiem, kuri aicināti rīta agrumā Elkas kalnā, lai dotos 23 km garā jaunatklāšanas pārgājienā no Amatas iztekas līdz Gaujas sākumam Elkas kalnā. Mašīnas atstājuši “finišā”, pārgājiena dalībnieki ar autobusu aizvesti uz Amatas izteku. Pārgājienā dalībnieki vēroja Vidzemes augstienes skaistās ainavas, iegriezās vietējā saimniecībā, kur baudīja dažādas zāļu tējas, notiesāja līdzpaņemtās pusdienu maizītes.

Atgriežoties Elkas kalnā, pārgājiena dalībnieki par izturību tika apbalvoti ar šīs vasaras Gaujas Nacionālā parka rīkotās akcijas “Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu” kreļļu elementu. Saimniecībā “Elkas kalna gardumi” dalībniekus aicināja iesaistīties radošās norisēs. Pēcpusdienā balvu pasniedza arī daba – aizdzenot lietus mākoņus un ļaujot spīdēt saulei, kad noslēgumā pie ugunskura notika sadziedāšanās kopā ar tautas muzikantu Andreju Ozolu. Bija arī fragmenti no filmām par Gauju.

Eva Staltmane pēc šī notikuma izdarījusi secinājumus, ka pārgājiena maršruts – dabā redzētais un satiktie cilvēki – gājējus iedvesmojuši. Tas nozīmē, ka šāds pārgājiens jāatkārto.