Ziņas

Sabiedrība

Ar darbīgu optimismu

Par "Druvas" lasīšanu. Laikraksta datorsalicējs Dainis Sprancis pasniedz abonementu loterijā laimēto putekļu sūcēju Gundaram Seisumam.Foto: Māris Buholcs

Piezvanījis paziņa un apsveicis, ka laimējis balvu. Raiskumietis Gundars Seisums brīnījies, uzreiz īsti nesapratis, jo vēl nebija saņēmis tās dienas “Druvu”. Viņš “Druvas” abonentu loterijā laimēja putekļu sūcēju “Samsung”.

Gundars Seisums atzīst, ka “Druva” ir avīze, kurā izlasa gandrīz visu. “Mani interesē, kas notiek bijušajā rajonā, kā klājas pazīstamiem cilvēkiem, kā uzņēmējiem. Gribas zināt, kā saimnieko citi, kādas problēmas,” domās dalās raiskumietis un piebilst, ka, tāpat kā daudziem cilvēkiem jau gados, interesē arī ziņas

avīzes pēdējās lappusēs.

Gundars Seisums apsaimnieko vairāk nekā 30 hektārus lauku un mežu, nodarbojas ar graudkopību un mežkopību. Savulaik turēja arī lopus, bet šī nozare prasa lielus ieguldījumus.

“Iesākts ir, jāturpina apkopt savu zemi,” bilst zemnieks un uzsver, ka laukos nekad darba netrūkst. Ziemā dienas paiet mežā. “Katram kokam mežā ir sava vieta, tagad eglītes jāparetina. Būt mežā, tas

arī noderīgi veselībai. Vajag biežāk galvu pacelt uz augšu, paskatīties uz galotnēm,” saka Gundars Seisums. Viņš labprāt arī makšķerē, ne tikai piemājas dīķī, arī Ungurā, kur šoziem asari ķeras labi.

Visu mūžu viņa aizraušanās bijis koris. Arī tagad

viens vakars nedēļā tiek atvēlēts pagasta korim. “Gatavojamies Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkiem, repertuārs nav viegls.

Nevar saprast, kā dziesmu vārdus izrunāt,” nosmej ilggadējais korists, kurš korī dzied kopš 1958. gada.

Vakarus Gundars velta lasīšanai, lasa

ne tikai “Druvu”, arī “Meža Avīzi”, “Latvijas Avīzi”, “Mājas Viesi”. Televīziju skatās retu reizi.

“Diemžēl pēdējā laikā

iezogas arī ne tās jaukākās domas par to, kas notiek pasaulē. Kuram gan negribētos līdz simts gadiem nodzīvot, esmu dzimis Sveču dienā, tā laba zīme garam un darbīgam mūžam,” pastāsta raiskumietis.

Dzīvē savu reizi veicies arī loterijā. Laimējis gludekli, bumbu, pat 25 rubļus.

Tagad arī savu reizi kādā piedalās, ja

veiksme uzspīd, kaut

ko arī laimē.

Sarmīte Feldmane