Ziņas

Sabiedrība

Ar “Covid-19” saslimušo skaits ir neliels

Cēsu klīnikā no marta līdz vakardienai veikti 476 testi, lai noteiktu saslimšanu ar “Covid-19”. Deviņiem pacientiem “Covid-19” analīzes bijušas pozitīvas.

Līdz 24. aprīlim šādi testi tika veikti cilvēkiem, kuriem bija iespējamie slimības simptomi: pneimonija, akūtas respiratoras saslimšanas simptomi. Viņiem līdz analīžu rezultātu uzzināšanai bija jāuzturas īpaši šim mērķim izveidotā karantīnas nodaļā. No 24. aprīļa visā valstī, tai skaitā Cēsu klīnikā, tiek testēti visi pacienti, kas nonāk Uzņemšanas nodaļā. Izņēmums ir bērni, ja viņiem nav “Covid-19” saslimšanai raksturīgu simptomu. Cēsu klīnikā drošības nolūkos regulāri tiek veiktas arī skrīninga analīzes medicīnas personālam.

Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere informē, ka no deviņiem ar “Covid-19” saslimušajiem septiņi pārvesti turpmākai ārstēšanai uz citu ārstniecības iestādi, kurā paredzēts ārstēt “Covid-19” pacientus, bet divi ārstējas ambulatori, tātad mājās. Viņa arī norāda, ka pozitīvs testa rezultāts šajās brīvdienās uzrādīts arī vienam darbiniekam, kas pašlaik atrodas mājās stingrā karantīnā. Visas darbības un drošības pasākumi Cēsu klīnikā tiek veikti saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra lēmumiem un rekomendācijām.