Ziņas

Kriminālziņas

Apzog dzīvokļus

Valsts policijas notikumu apskatā ik pa laikam figurē ieraksti par apzagtiem mājokļiem.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže atklāj, ka pēdējā laikā atkal fiksēti trīs negadījumi, taču bieži vainojama nevērība, atstājot durvis neaizslēgtas: “Gadījumi fiksēti gan dienā, gan arī naktīs. Tiek nozagti maki, citas vērtīgas lietas. Pār­svarā tas raksturīgs daudzdzīvokļu mājām, lai gan ir gadījumi, kad privātmājās saimnieki atrodas otrajā stāvā, bet ārdurvis vaļā, zaglis var darboties.”

Daudzviet daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu ārdurvīm ierīkotas kodu atslēgas, taču arī tās zagļiem neesot šķērslis, jo var izmantot brīdi, kad kāds tikko gājis, vai arī koda cipari tā nodiluši, ka katram skaidrs, kuri īstie.

“Zagļi staigā no stāva uz stāvu, ieklausās, kas notiek dzīvokļos, pamēģina, vai durvis vaļā. Pat ja cilvēks mājās, viņš var būt iegrimis televīzijā vai datorā un nepamana, ka kāds klusi ienācis gaitenī, bet tur stāv somas, maki, mašīnas atslēgas. Ja arī saim­nieks ierauga, ka kāds ienācis, nācējam ir sagatavots, ko teikt, esot sajaucis dzīvokli vai kas cits. Tāpēc labāk durvis turēt aizslēgtas, bet māju pagalmos vai kāpņu telpās varbūt vērts padomāt par videonovērošanas ierīkošanu,” saka A. Pāže.