Ziņas

Sabiedrība

“Apturi auto, apturi degvielas cenas!”

Akcijas iniciatori aicina ceturtdien, 15.septembrī, izmantot šādas protesta formas: – piesiet melnas lentītes pie automašīnu antenām; – uz 15 minūtēm no plkst. 12 līdz 12.15 apstādināt automašīnas ceļa malā vai malējā labējā joslā, ieslēgt avārijas signālugunis un lietot skaņu signālu; – vismaz ceturtdien neliet degvielu “Statoil” degvielas uzpildes stacijās, jo viņi parasti pirmie paaugstina cenas, kam seko arī pārējie.

Vēstījumā teikts, ka akcijas mērķis ir pievērst uzmanību un paust iedzīvotāju protestu pret degvielas cenu straujo kāpumu, kā arī aktualizēt šo problēmu un piespiest valdību aktīvai un konstruktīvai rīcībai.

Izlasot šo vēstījumu, pirmajā brīdī akcija šķiet atbalstāma, jo kaut ko tiešām vajadzētu darīt, jo nekas neliecina, ka situācija uzlabojas. Pieredze rāda, ka tikai reti straujam pieaugumam seko tikpat straujš kritums. Ja arī cenas sarūk, tad tikai nedaudz, paliekot augstākā līmenī, nekā pirms celšanās. Bet vai ar šo akciju būs kas līdzēts. Atcerieties, reiz jau bija aicinājums ar piesietām lentītēm protestēt pret cenu pieaugumu. Vismaz Cēsīs nebija viegli atrast kādu mašīnu ar lentīti.

Šoreiz tiek piedāvāta plašāka protesta forma, bet te gribu citēt auto portāla iauto.lv skatījumu. “Aicinājumam apturēt mašīnas un lietot skaņas signālu varētu būt tikai negatīvas sekas – 1) tiks traucēts sabiedriskais transports; 2) skaņu signālu apdzīvotās vietās atļauts lietot tikai, lai izvairītos no avārijas situācijas; 3) iespējams, ka nopelnīsiet administratīvo sodu par CSN pārkāpumu,” teikts portālā.

Viņi iesaka citu plānu, kam varētu pievienoties. Proti, 15.septembrī vienkārši atstāt mašīnas mājās un uz darbu doties kājām, ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu. Tā kā tuvojas Eiropas mobilitātes nedēļa, kurā akcentēs velosipēdu nozīmi, tas nāktu tikai par labu.