Ziņas

Sabiedrība

Aptaujās ieslodzītos Valmieras cietumā

“Esam izveidojuši darba grupu, kurā iesaistīti sociālā darba eksperti, ViA pasniedzēji un studenti. Izzinām sfērai atbilstošo likumdošanu, izstrādājam aptaujas anketas,” stāstīja projekta vadības grupas dalībniece Dace Rokena. Ieslodzīto aptaujāšanu Valmieras cietumā ir iecerēts sākt novembrī un uzklausīt apmēram 200 ieslodzīto viedokļus.

“Jautājumus uzdosim tiem ieslodzītajiem, kurus atbrīvos tuvākā gada laikā. Daudzi atbrīvosies pēc desmit un piecpadsmit gadu izolācijas no brīvas sabiedrības,” sacīja Dace Rokena un piebilda: “Vēlamies izveidot bijušā ieslodzītā psihosociālo portretu. Iztaujāsim par izglītību, profesionālām iemaņām, vēlmēm.”

Pētījuma veicēji paskaidro, ka līdz šim visplašāk dzirdēts viedoklis, ka no ieslodzījuma vietas atbrīvotie nespēj atrast darbu, arī nevēlas strādāt un no viņiem izvairās apkārtējie. Pētnieki meklēs bijušos cietumniekus, kuriem ir cita pieredze, kuri strādā, jo paveicies. Speciālisti plāno tikties arī ar Vidzemes uzņēmējiem, lai noskaidrotu viņu gatavību pieņemt darbā bijušos ieslodzītos.