Ziņas

Sabiedrība

Apstājusies Valmieras pilsētas lietotnes “Mana Valmiera” attīstība

Apstājies darbs pie pašvaldības lietotnes “Mana Valmiera” attīstīšanas, trešdien preses konferencē sacīja Valmieras mērs Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei). Valmieras mērs skaidroja, ka tas noticis, jo lietotnes izstrādātāju, mobilo sakaru operatoru “Latvijas mobilais telefons” (LMT) pametusi par projektu atbildīgā persona. Lietotnei esot nepieciešams veikt aptuveni 20 uzlabojumus, taču darbs ir apstājies.

Tikmēr LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis aģentūrai LETA noliedza, ka darbs būtu apstājies, uzsverot, ka viedo pilsētu lietotņu attīstība tiek turpināta, pilnveidojot un paplašinot to iespējas atbilstoši pilsētu vajadzībām un specifikai. LMT esot apzinājis lietotnes “Mana Valmiera” papildināšanai veicamos darbus un patlaban plānojot un skaņojot īstenošanas termiņus, lai tos veiktu iespējami ātri.

“Varbūt, ka radies kāds pārpratums savstarpējā komunikācijā ar pašvaldību, bet varam apliecināt, ka darbu turpinām un lietotne tiks papildināta tuvākajā laikā,” sacīja Jalinskis.

Vaicāts, vai Valmierā varētu ieviest iedzīvotāju viedkarti, Baiks šo ideju noraidīja, norādīdams, ka pilsēta tādam jauninājumam vēl nav gatava. Pašlaik ir gana ar pilsētas lietotni, kurā lasāmas pašvaldības ziņas, informācija par izklaides un atpūtas vietām, bet valmieriešiem iespējams rakstīt ieteikumus pašvaldībai un saņemt atlaides. Tiesa, ar atlaižu klāstu arī esot nedienas, jo uzņēmēji ir kūtri to piedāvāšanā, jo tāpat, ņemot vērā arī pilsētas tūristus, klientu plūsma ir pietiekama, lai nevajadzētu ņemt talkā vēl kādus cilvēku pievilināšanas līdzekļus, neslēpa Baiks.

Pēc “Mana Valmiera” modeļa darbojas arī Siguldas novada pašvaldības mobilā lietotne “Sigulda”, taču kā aģentūrai LETA apliecināja pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja vietniece Inese Pabērza viņiem ar lietotni nav gadījušās problēmas nedz ar lietojamību, nedz attīstību. Aizvien norit sadarbība ar LMT, lai pilnveidotu lietotni, komentēja Pabērza.

Jau vēstīts, ka Valmieras pilsētas lietotne “Mana Valmiera” izmaksājusi 40 800 eiro, savukārt lietotne “Sigulda” tās pašvaldība prasījusi 41 300 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.