Ziņas

Sports

“Apse” izcīna Vidzemes basketbola līgas kausu

Uzvarētāji. Cēsu basketbola komanda “Apse” ar izcīnīto Vidzemes basketbola līgas uzvarētāju kausu. Foto: Jānis Gabrāns

Smiltenes sporta namā aizvadīta finālspēle Vidzemes basketbola līgas čempionātā, kurā Cēsu komanda “Apse” pārliecinoši pārspēja Smiltenes U16 komandu ar rezultātu 100:66.

Taisnības labad jānorāda, ka nosaukums U16 gan tāds mānīgs, jo no spēlei pieteiktajiem spēlētājiem tikai viens bija šajā gadu kategorijā, pārējie bija ar lielāku pieredzi. Viņu vidū arī vairāki cēsnieki.

Šajā sezonā Vidzemes basketbola līgā bija tikai sešas komandas, kas ir mazākais komandu skaits tās pastāvēšanas vēsturē, bet, kā norāda turnīra rīkotājs Ivars Joksts, savs “nopelns” te “Covid-19” pandēmijai, kas pamatīgi sajauca kārtis.

Pirms pandēmijas arī no Cēsu puses bija vairākas komandas, šogad tikai “Apse”. Regulārajā čempionātā komandas izspēlēja divus apļus, un “Apse” izcīnīja pirmo vietu, desmit spēlēs piedzīvojot tikai vienu zaudējumu.

Izslēgšanas spēlēs pusfinālā cēsnieki tikās ar ceturtās vietas ieguvējiem BK “Gaujiena”, itin līdzvērtīgā spēlē izcīnot uzvaru 68:60. Cēsu komandā rezultatīvākais bija Kristaps Kiršteins, kurš guva 30 punktus.

Otrajā pusfinālā Smiltenes U16 komanda pārliecinoši (95:66) pārspēja komandu “Grotes”, kas regulārajā turnīrā ieņēma otro vietu.

Tādējādi finālā Cēsis pret Smilteni, taču cerētās intrigas nebija. “Apse” jau no spēles pirmajām minūtēm pārņēma vadību, arvien palielinot pārsvaru, un trīs sekundes pirms spēles beigām Cēsu komandas spēlētājs Miks Mūrnieks ar tālmetienu uz tablo iededza trīsciparu skaitli – 100!

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais Rinalds Mihailovs, gūstot 26 punktus. Viņš tika atzīts par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju. Artis Ozols guva 24 punktus, Raivo Lemiesis – 16, Kristaps Ronis, kurš tika atzīts par šīs spēles vērtīgāko spēlētāju, guva 13 punktus, Kristaps Kiršteins – 9, Miks Mūrnieks – 7, Ervīns Mihailovs – 5.  Komandas spēlējošais treneris Mihails Mihailovs laukumā devas tikai pašā spēles izskaņā, bet punktus neguva. Neslēpjot prieku par uzvaru turnīrā, viņš norādīja, ka trūcis finālam nepieciešamās spriedzes, kas, spēlējot pret Smiltenes komandu, bijusi regulārajā čempionātā. Šoreiz cēsnieki bija pārāki visos elementos.

Šis ir vienīgais turnīrs, kurā spēlē “Apse”, un, kā saka M. Mihailovs, vīri nāk, lai darbotos savam priekam: “Komandas kodols    kopā ir jau vairākus gadus, vienmēr ar prieku tiekamies spēlēs, lai kopā uzspēlētu. Tas laikam ir galvenais, ja sanāk uzvarēt, tad prieks vēl lielāks! Kopīgi treniņi mums nenotiek, katrs ir savos darbos, savās gaitās, un katrs cenšas uzturēt sevi formā. Tiekamies tikai spēlēs, taču ilgie kopā nospēlētie gadi ļauj citam citu laukumā sajust ļoti labi, ko parāda arī rezultāts. Pirms sezonas bija piedāvājumi spēlēt arī citos turnīros, taču izvēlējāmies tikai Vidzemes basketbola līgu, jo jārēķinās ar iespējām, un šis bija labākais risinājums. Jo vairāk tāpēc, ka spējām izcīnīt čempionu kausu!”
Var atgādināt, ka Cēsu kausa izcīņā pagājušā gada nogalē “Apse”    ierindojās trešajā vietā.
Turnīra rīkotājs Ivars Joksts neslēpj, ka gribējies lielāku komandu skaitu, jo līdz kovida izraisītajam pārtraukumam turnīrā piedalījās 15 komandas: “Bija pat sezona, kad piedalījās 18 komandas, tad spēlējām divās līgās. Taču pandēmija atstāja smagus nospiedumus, vairs nestartē Igaunijas komandas, arī vairākas Vidzemes komandas pārtraukušas darbību, daļa izvēlējās spēlēt citos turnīros.”

Runājot par Vidzemes kausa izcīņas nākotni, I. Joksts norāda, ka, iespējams, jādomā par apvienošanos ar kādu citu turnīru, kas notiek Vidzemē, jo nevienā pilsētas, novada čempionātā nav daudz komandu: “Ir cerības, ka nākamajā sezonā varētu kāda komanda nākt klāt, bet paši zinām situāciju. Jaunieši, kuri beidz vidējās izglītības iestādes, dodas prom. Kādreiz puišiem bija prestiži mācīties Rīgā, bet atbraukt uz savu dzimto pusi uzspēlēt, tagad arī tas gājis zudumā. Smiltenes novadā beigušas pastāvēt kādas trīs komandas, tā ir visur. Protams, viss izmaksā dārgāk, cilvēki skatās, ko var. Taču ir jā­strādā, cenšoties piesaistīt komandas. Atšķirībā no citiem turnīriem mums ir garā sezona, sākam novembra sākumā, beidzam tagad. Ir turnīri, kur viss tiek izspēlēts pāris nedēļās, tas, manu­prāt, tikai ķeksītim. Mēs cenšamies, lai komandām ir iespēja uzspēlēt lielu skaitu spēļu, tāpēc ir divu apļu turnīrs, vēl izslēgšanas spēles. Domāju, ka komandām tas ir interesantāk.”