Ziņas

Sabiedrība

Apšauba iespēju piepildīt autobusu reisus no Vīlandes uz Valmieru

SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš apšauba, ka igauņu kompānijas “Hansa Bussiliinid” maršruts no Vīlandes uz Valmieru spēs aizpildīt autobusu reisus. Viņš arī piebilda, ka minētā maršruta reisi būs kā starpvalstu, kas nozīmē, ka tam ir nepieciešamas vairākas atļaujas, kā arī tam ir savi nosacījumu, piemēram, nedrīkst uzņemt pasažierus pieturās starp galapunktiem.

Tiesa, “Hansa Bussiliinid” ir pieļāvusi iespēju par pieturu izveidi starp abām pilsētām, taču detalizētāku informāciju par šo ideju nav sniegusi.

Arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) vērtē šādu ieceri kā “loģisku un atbalstāmu”, norādot, ka “dažādā veidā stiprināt Latvijas – Igaunijas saikni ir pareizi no visiem viedokļiem”.

Līdz šim VTU nav nācies dzirdēt par iedzīvotāju vēlmi pēc reisa uz Vīlandi, vairāk tie ir neregulāri kompāniju braucienu uz Pērnavu, lai apmeklētu turienes SPA centru, komentēja Sprudziņš.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane atzina, ka pirmo reizi dzird par šādiem plāniem, taču pieļāva, ka maršruts varētu atmaksāties, ņemot vērā, cik daudz no Valmieras viesu skaita sastāda tieši igauņi.

Viņa atzīmēja, ka pārsvarā tās ir ģimenes ar automašīnām, kuras Valmierā ierodas, lai iepirktos tirdzniecības centrā “Valleta” un vietējā “Depo”. Deičmane gan nevarēja paskaidrot, vai pieprasījums pēc jaunā maršruta varētu balstīties “alkotūrismā”.

Kā ziņots, igauņu laikraksts “Postimees” vēstīja par kompānijas “Hansa Bussiliinid” ieceri atvērt reisu no Vīlandes uz Valmieru, kas notiktu reizi nedēļā – sestdienās – rītos vedot pasažierus no Vīlandes uz Valmieru, bet vakarā braucot atpakaļ. Ideja radusies, jo igauņu vidū braucieni uz Latviju kļūst aizvien pieprasītāki.