Ziņas

Sabiedrība

Aprūpes centra situācijas risināšanā iesaistītajiem nav izdevies tikties ar Auguli; ZZS deputāti sola palīdzēt

Raunas pašvaldības vadībai nedēļas laikā nav izdevies sarunāt tikšanos ar labklājības ministru Uldi Auguli (ZZS) saistībā ar sociālās aprūpes centra “Vidzeme” Raunas filiāles situācijas risināšanu. Zaļo un zemnieku savienības deputāti gan sola aicināt ministru atrast laiku sarunai.

Saistībā ar plānoto Raunas filiāles slēgšanu Raunas evaņģēliski luteriskās draudzes nodibinājums sācis virzību, lai kļūtu par sociālo pakalpojumu sniedzēju. Raunas novada domes priekšsēdētāja un nodibinājuma vadītāja Evija Zurģe šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē norādīja, ka pirms nedēļas notika sazināšanās ar ministra biroju par tikšanās sarunāšanu ar Auguli, taču līdz šim brīdim pozitīva atbilde nav saņemta.

Komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) solīja, ka šodien kopā ar citiem frakcijas deputātiem aicinās Auguli rast iespēju tikties. Zurģe norādīja, ka iepriekš komisijas sēdē bija runa, ka situācija Raunā tiks uztverta kā īpašs gadījums un tādā gaismā arī tiktu aplūkota nodibinājuma iespēja kļūt par sociālo pakalpojuma sniedzēju. Savukārt Labklājības ministrijas (LM) parastā procedūra paredz iepirkuma veikšanu.

Arī LM pārstāve Egita Dorožkina norādīja, ka attiecībā uz sociālo pakalpojumu sniedzējiem ministriju ierobežo pašlaik notiekošā iepirkuma procedūra.

Kā ziņots, aprūpes centra “Vidzeme” Raunas filiālē vietējā pašvaldība un baznīca pauda gatavību nodrošināt, lai arī nākotnē šis pakalpojums uz vietas būtu pieejams vismaz daļai pašreizējo klientu.

Jau ziņots, ka LM plāno slēgt Raunas filiāli un tās klientus pārvietot uz valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu, aģentūru LETA informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Iestāde tiek slēgta, jo tā neesot piemērota klientu vajadzībām. LM šādi plāno uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura veselības traucējumiem.

LETA