Ziņas

Sabiedrība

Aprīlī laipni lūgti pieneņu pļavā

Foto: Mairita Kaņepe

Lai gan ir aprīlis, vakar dienvidū Cēsīs jau varēja ieiet ziedošu pieneņu pļavā.

Ejot pa Dārzniecības ielu, jau pusdienlaikā bija skaidrs, ka šodien arī Vaļņu un Raiņa ielā, kur cilvēki rosās piemājas dārziņos un mazdārziņos, smaržos uzplaukušas ievas un balto ziedu kupenās līks plūmītes un ķirši. Daba būs dāvinājusi maija sajūtas aprīlī. Kādi būs dabas sagādātie siltuma rekordi, stāstīs laika ziņās, bet arī bez tām jūtams un redzams maija spožums.

“Rīgā sāk ziedēt ievas, pienenes un ķirši,” tā 2010. gada 11. maijā ziņojusi galvaspilsētas prese. “Latvijā sākušas ziedēt ievas”, “Klāt ievziedu laiks!” – 2012. gada 3. maijā “karsto” ziņu ielicis Latvijas sabiedrisko mediju portāls un vēl citas “karsto” ziņu interneta vietnes. Laikraksts “Druva” savā interneta medijā “edruva.lv” šogad jau 24. aprīlī ierakstījis, lūk, šādu aktualitāti: “Daba pārsteidz četrreiz gadā. Cēsu sētmalēs piesaulītē jau uzzied pienenes.”

Ieraudzīt pirmās pienenes aprīlī nav nekas neparasts, bet tās uzzied kādā īpaši siltā vietā – pie ēku pamatiem, bruģī un līdzīgās vietās, kur siltumu dod arī apkārtne, ne tikai saule. Pieneņu pļavas raksturīgas maija vidum, mēneša otrajai pusei.