Ziņas

Izklaide

Aprīlī Cēsīs uzstāsies franču mūziķi “Deep Forest”

Aprīļa beigās Liepājā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā uzstāsies franču etnoelektronikas un pasaules mūzikas grupa “Deep Forest”, aģentūru LETA informēja koncerta rīkotāju “L Tips Agency” pārstāve Līva Toniņa.

Kā stāsta Toniņa, 2011.gada nogalē grupa jau sniedza koncertu Ventspilī, kuram sekojošās atsauksmes lika apsvērt nodomu iepriecināt skatītājus arī citās Latvijas pilsētās. Tālab nākamgad, 21.aprīlī, mūziķi uzstāsies Liepājas Olimpiskajā centrā, 22.aprīlī – Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, 23.aprīlī – Latgales vēstniecībā “Gors”, bet 24.aprīlī – Rīgas Kongresu namā.

Muzikālo sniegumu nodrošinās komponists un multiinstrumentālists, “Deep Forest” līdzdibinātājs Ēriks Mukē, balss partijas dziedās senegāliešu mūziķis un solists Alūns Vadē, un to visu papildinās īpaši šai koncertsērijai sagatavotas videoinstalācijas.

Tikai viņam vien raksturīgais rokraksts, kas apvieno pasaules etniskās skaņas un mūsdienīgus ritmus, padara Mukē par vienu no nedaudzajiem elektroniskās mūzikas pionieriem. Viņa augsti novērtētā daiļrade noteikusi etniski ambientās elektronikas novirzienu, vienlaikus paplašinot pasaules mūzikas jēdziena robežas. Pats mākslinieks uzsver: “Es daudz eksperimentēju ar atsevišķām skaņu, dziesmu un balsu daļām. Šī tehnika ir tikai “Deep Forest” raksturīgā skanējuma pamatā, tā sirds un dvēsele.”

Elektronikas projekts “Deep Forest” radās 90.gadu sākumā, apvienojoties komponistiem Mukē un Mišelam Sančezam. 1992.gadā iznākušais debijas albums radās, eksperimentējot ar Centrālāfrikas dialektu un modernās mūzikas saplūdināšanu. Rezultātā pasaules mūzikas cienītāji ieguva kompozīciju “Sweet Lullaby”, kuras pamatā ir Zālamana salu iedzīvotāju tradicionāla melodija, kas joprojām ir viens no etnoelektronikas izcilākajiem sacerējumiem un “Deep Forest” vizītkarte.

Nākamajā 1995.gada albumā “Boheme” duets pievēršas tradicionālajām ungāru un čigānu melodijām to piezemētākajās, skumjākajās variācijās. Ungāru soliste Marta Sebestjena iedziedāja vairāku kompozīciju vokālās partijas. Viens no pazīstamākajiem albuma hitiem tā arī saucas – “Marta’s song”. Par šo albumu “Deep Forest” saņem pirmo starptautisko atzinību – “Grammy” balvu. Zīmīgi, ka vēl pat līdz mūsdienām, izņemot tagad tik populāro duetu “Daft Punk”, neviens cits franču mākslinieks to nav ieguvis.

1996.gadā iznākušais albums “Comparsa” tapis, iespaidojoties no spāniešu dziedājumiem un melodijām. Šis pats gads iezīmīgs ar “Deep Forest” un Pītera Geibriela sadarbību, kuras rezultātā top vēl viens megahits – “While The Planet Earth Sleeps”.

Divtūkstošo gadu vidū Sančezs nolemj pievērsties solokarjerai, un kopš tā laika “Deep Forest” ir Mukē viena paša radošā izpausme. Šajā laikā tapuši tādi albumi kā 2008.gadā izdotais “Deep Brasil” un 2013.gadā klajā nākušie “Deep India” un “Deep Africa”. Patlaban Mukē strādā pie jauna albuma materiāla, un ir iespējams, ka Latvijas koncerttūres laikā jau būs iespēja noklausīties kaut ko no tā.

Karjeras laikā izdoti vairāk nekā 10 miljoni “Deep Forest” albumu, iegūstot Zelta, Platīna vai pat Dubultplatīna statusu Lielbritānijā, ASV, Vācijā, Francijā, Austrālijā, Japānā un virknē citu valstu. “Deep Forest” sadarbojušies ar Geibrielu, Džo Zavinilu, Neni Čeriju, “Apollo 440” un daudziem dziedātājiem un mūziķiem.

Koncerta biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē “www.bilesuparadize.lv”.