Ziņas

Izklaide

Aprīlī ar izrādēm Cēsīs viesosies Dailes teātris

Aprīlī ar izrādi “Pusslepkava” Dailes teātris viesosies Talsos, izrādi “Slazdā” rādīs Cēsīs, bet ar izrādi “Vecpuiši un vecmeitas” dosies uz Jēkabpili, aģentūru LETA informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

9.aprīlī plkst.19 Dailes teātris viesosies Talsu tautas namā, skatītājiem piedāvājot Aleksandra Molčanova lugu ar laimīgām beigām vienā daļā “Pusslepkava”. “Tas ir mūsdienīgs stāsts par mūsdienu jauniešiem, jaunu cilvēku piedzīvojumi. Lādzīgais lohs Andrejs kāršu spēlē ir zaudējis pamatīgu naudas summu alfa-tēviņam Pokeram. Vispār šim Pokeram zaudē visi, ne jau tikai Andrejs. Neko darīt, parāds kaut kā būs jānolīdzina. Nokļūstot ekstremālos apstākļos, nākas tikt skaidrībā par daudzām morālām dilemmām. Mums katram ir paredzēts dzīvē kaut ko izdarīt. Ne jau tāpat vien mēs esam piedzimuši šajā pasaulē. Tam ir pierādījumi. Droši pierādījumi,” par izrādi stāsta Jakovļeva.

Izrādes režisors ir Regnārs Vaivars un tajā spēlē Kaspars Zāle, Artūrs Dīcis, Inita Dzelme un Indra Briķe. Vidusskolēniem, studentiem un pensionāriem ir iespēja iegādāties biļetes ar 30% atlaidi.

Savukārt 12.aprīlī plkst.17 izrādi “Slazdā” varēs noskatīties Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Īru dramaturga Konora Makfērsona skumja humora caurstrāvotā drāma ar oriģinālo nosaukumu “Aizsprosts” saņēmusi prestižo Lorensa Olivjē balvu kā gada labākā luga. “Kādā Īrijas ciemata krodziņā nejaušība vai likumsakarība saved kopā četrus vīriešus un kādu jaunu sievieti, kas ir atbraukusi no pilsētas. Vakara gaitā viņi cits citam stāsta ticamus un ne tik ticamus stāstus, kuros atklājas katra personāža pagātnes iedomātie vai reālie rēgi. Cik katrā no šiem stāstiem ir patiesības un cik – izdomas? Cik joku un cik patiesu sāpju?” norāda Dailes teātra pārstāve.

Jana Villema van den Bosa iestudētajā izrādē spēlē aktieri Artūrs Skrastiņš, Juris Žagars, Ivars Auziņš, Pēteris Gaudiņš un Vita Vārpiņa.

Ar režisora Regnāra Vaivara veidoto izrādi “Vecpuiši un vecmeitas”, kuras autors ir Hanohs Levins, Dailes teātris 25.aprīlī dosies uz Krustpils kultūras namu. Izrādes sākums ir plkst.16.

Jakovļeva skaidro, ka izrādes varonis Zingars nemīl Pukiju, taču viņi abi precēsies. “Pukija nav pārāk glīta, bet ir iemīlējusies Zingarā līdz bezsamaņai. Viņa gribēja precēties – viņš piekrita. Viņa gatavojās – viņš neiebilda. Bet iet un to tiešām izdarīt? Naivajām sievietēm būtu jāsaprot – viņi, vīrieši, vēlas daudz ko, bet visizmisīgāk viņi vēlas, lai tos liktu mierā. No otras puses – kāpēc jābaidās no sievas? Nav jau nekāds pasaules gals, dzīve taču ir arī pēc kāzām. Kaut kā jau cilvēki izgrozās. Apprecas – izšķiras. Bet varbūt viss ir otrādi un Pukijai viņš nemaz nepatīk? Taču Zingaram viņa pēkšņi šausmīgi patīk! Viņš ir gatavs uz jebkuru muļķību, jebkuru kaprīzi – pat precēties ar viņu,” par izrādes pamatdomu vēsta Dailes teātris. Izrādē lomas atveido Kristīne Nevarauska, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Artūrs Dīcis, Dainis Gaidelis un Juris Bartkevičs.

LETA