Ziņas

Kriminālziņas

Apmaldās, mežā sēņojot

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 75 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti 10 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 27 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 12 nodarījumi pret īpašumu, kā arī trīs ceļu satiksmes negadījumi. Nevienā no negadījumiem nav saņemta informācija par cietušajiem. Pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies četri vadītāji. Noformēti 106 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 62 bija par ātruma pārsniegšanu. Plašāk – notikumu apskatā, ko sniegusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Vakar, 22.augustā, pulksten 21:23 Madonas novadā, Bērzaunes pagastā, Sauleskalnā, pa Raiņa ielu, 1975.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Volkswagen Golf”, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 1,50 promiles. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Vakar saņemta arī informācija, ka sēņojot pazudis 1943.gadā dzimis vīrietis. Ap pulksten 15 Beverīnas novadā, Beverīnas pagastā, kāds vīrietis kopā ar sievu, 1949.gadā dzimušu sievieti, iegājuši mežā sēņot. Pāris tālruņus ieslēguši mašīnā un katrs aizgājis uz savu pusi. Pēc kāda brītiņa sieviete iznākusi atpakaļ pie automašīnas un mēģinājusi sasaukt vīru, taču veltīgi. Tad sieviete apturēja garām braucošu automašīnu un nokļuva līdz radiniekiem. Atgriežoties mežā, meklēšanas pasākumi notika ģimenes lokā, līdz beidzot informācija tika nodota arī Valsts policijai. Ap pulksten 22 Valsts policija saņēma zvanu no kādas sievietes, kura uz autoceļa Trikāta – Strenči satikusi vīrieti, kurš esot apmaldījies. Izrādījies, ka šis vīrietis bija meklētais 1943.gadā dzimušais. Medicīniskā palīdzība sēņotājam nebija nepieciešama un kopumā stāsts beidzies laimīgi. Valsts policija atgādina: esi gudrs sēņotājs un ieslēgtu mobilo tālruni ņem sev līdzi!