Ziņas

Sabiedrība

Apledojušo ceļu dēļ situācija uz Latvijas ceļiem vietām katastrofāla; bloķētas galvenās šosejas

Šorīt situācija uz ceļiem apledojuma dēļ vietām ir katastrofāla – līdz plkst.10 Latvijā policija saņēmusi izsaukumus par 57 negadījumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Vairākas galvenās šosejas ir bloķētas vai daļēji bloķētas.

Visvairāk negadījumu šorīt noticis Rīgas reģionā – kopā no plkst.6 līdz 10 policija saņēmusi 40 izsaukumus uz ceļu satiksmes negadījumu vietām, tostarp vairāki negadījumi ir ar traģiskām sekām. Jau ziņots, ka plkst.7.44 uz Daugavpils šosejas noticis negadījums starp piecām automašīnām, negadījumā iekļuvis arī ugunsdzēsēju auto. Negadījumā bojā gājuši divi cilvēki un vairāki guvuši traumas.

Plkst.8.15 netālu no lidostas “Rīga” uz Jūrkalnes ielas noticis negadījums, kurā gājis bojā gājējs. Arī te, tāpat kā iepriekšējā gadījumā, kā vienu no iemesliem var minēt slidenos ceļus. Plkst.7.45 uz Valmieras šosejas pie Raganas noticis negadījums starp sešām automašīnām, bet 12 minūtes vēlāk uz Jelgavas šosejas pie Medemciema noticis negadījums, kurā iesaistītas septiņas automašīnas.

Savukārt īsi pirms plkst.10 noticis negadījums Ainažu šosejas 99.kilometrā, kurā saskrējušās divas kravas automašīnas un arī daļēji bloķēta transporta kustība.

Līdz ar to patlaban bloķētas un daļēji bloķētas ir jau četras šosejas – Valmieras šoseja, Ainažu šoseja, Daugavpils šoseja un Jelgavas šoseja.

Kopā četru stundu laikā VP saņēmusi izsaukumus uz 57 ceļu satiksmes negadījumiem: Rīgas reģionā 40, Vidzemes reģionā sešiem, Latgales reģionā trim, bet Kurzemes un Zemgales reģionā katrā pa četriem izsaukumiem.

VP aicina iedzīvotājus braukt atbildīgi un uzmanīgi, izvēloties ceļu stāvoklim atbilstošu ātrumu un braukšanas manieri.

Šogad uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau 13 cilvēki.

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta darbos šodien iesaistītas 119 tehnikas vienības. Uz valsts nozīmes autoceļiem šorīt daudzviet ir izveidojies “melnais ledus”, kuru ir īpaši grūti pamanīt. Brauktuves tiek apstrādātas ar pretapledojuma materiālu, informē LAU. Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Vidzemes, Valmieras, Daugavpils, Jelgavas, Liepājas un Ventspils šosejas Rīgas reģionā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Limbažu, Talsu, Tukuma un Ventspils apkaimē. Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem vietējas nozīmes autoceļiem.

Centra reģionā ziemas dienesta darbos iesaistītas 59, Kurzemē – 32, Vidzemes reģionā – 14 un Latgalē – 14 ziemas dienesta automašīnas.

LETA