Ziņas

Sabiedrība

Apledojums apgrūtina braukšanu valsts centrālajā un austrumu daļā

Apledojums šorīt apgrūtina braukšanu pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem valsts centrālajā un austrumu daļā, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” apkopotā operatīvā informācija.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti Ainažu virzienā no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam, Siguldas virzienā no Rīgas līdz Līgatnei, Valmieras virzienā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam un no Valmieras līdz Strenčiem, kā arī uz Rīgas apvedceļa posmā no Baltezera līdz Saulkalnei un no Salaspils līdz Babītei.

Ar apgrūtinātu braukšanu jārēķinās Daugavpils virzienā no Rīgas līdz Lielvārdei, no Pļaviņām līdz Paterniekiem, no Jēkabpils līdz Terehovai, no Grebņevas līdz Medumiem un uz Daugavpils un Rēzeknes apvedceļa. Tāpat arī Bauskas virzienā no Rīgas līdz Iecavai, Jelgavas virzienā no Rīgas līdz Jelgavai, Liepājas virzienā no Rīgas līdz Kalnciemam un Ventspils virzienā no Rīgas līdz Kūdrai.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Balvu, Daugavpils, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Valkas un Valmieras apkārtnē.

Sākot no plkst.4 rītā ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 104 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā vietām līs, austrumu rajonos iespējams slapjš sniegs. Atsevišķos posmos uz autoceļiem var veidoties apledojums.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.