Ziņas

Sabiedrība

Apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana Latgalē, vietām Vidzemē un Zemgalē

Šorīt apledojuma dēļ uz valsts galvenajiem autoceļiem ir apgrūtināta Latgalē, vietām Vidzemē, Zemgalē un Pierīgas novados, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) apkopotā operatīvā informācija.

Tāpat autoceļus klāj tā dēvētais melnais ledus, kuru nevar redzēt un iepriekš paredzēt. Melnais ledus ir plāns, caurspīdīgs ledus slānis uz ceļa virsmas. Dažkārt tas izskatās kā mitrs ceļa segums. Līdz ar to apgrūtināta braukšana ir uz autoceļiem Rīga – Ainaži, Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene), Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka), Rīgas apvedceļš.

Tāpat virzienā uz Daugavpili apledojums veidojas uz autoceļiem Rīga – Ogre, Ogre – Lielvārde, Lielvārde – Aizkraukle. Latgalē apgrūtināta braukšana ir arī uz autoceļa Pļaviņas – Gulbene un Ludza – Terehova.

Savukārt Zemgalē uz autoceļiem Rīga – Bauska – Lietuvas robeža (Grenctāle) un Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene).

Savukārt uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma veidošanās vietām apgrūtina braukšanas apstākļus Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Krāslavas, Kuldīgas, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Talsu un Tukuma apkaimēs.

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” veic brauktuves pretapledojuma apstrādes darbus ceļu slidenajos posmos.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri. LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs.

LETA