Ziņas

Sabiedrība

Apes pagastā dedzis šķūnis, siens un kūla

Vaļa ugunij. Lai arī kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu un veselību, aizvien ugunsdzēsēji cīnās ar uguni, kas pielaista pērnā gada zālei.Foto: publicitātes

Vakarrīt plkst. 8.07 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur uz autoceļa Madona Cēsis bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kā rezultātā  bija aizdegusies vieglā automašīna, tā dega 6m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 10.05.

Savukārt plkst. 14.40 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Apes novada Apes pagastu, kur dega šķūnis 6m² platībā, tajā esošais siens 9m² platībā, kā arī kūla 1 ha platībā. Ugunsgrēku izdevās likvidēt plkst.16.10.

Ugunsdzēsēju  palīdzība bija nepieciešama arī citviet, tā, piemēram, plkst. 16.03 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) brigāde devās uz Strenču novada Jērcēnu pagastu, kur uzņēmumā uz ražošanas līnijas gruzdēja kūdra 2m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.49.

Kā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa, aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa septiņus kūlas ugunsgrēkus. Pērnā zāle degusi Madonas novada Vestienas un Bērzaunes pagastos, Gulbenes novada Rankas pagastā, Smiltenes novada Grundzāles pagastā, Līgatnes novada Līgatnes pagastā un Parka ielā Apē. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies Limbažu novada Limbažu pagastā, kur pērnā zāle dega piecu hektāru platībā. VUGD aizvien atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību – ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka!

Kopumā aizvadītajā diennaktī, no 5.aprīļa plkst. 6.30 līdz 6.aprīļa plkst. 6.30, VUGD Vidzemē saņēma 11 izsaukumus – visus uz ugunsgrēku dzēšanu.