Ziņas

Sabiedrība

Apē šonedēļ atklās jauno VUGD posteni

Ceturtdien, 23.februārī plkst. 10 svinīgi tiks atklāts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes (VRB) Alūksnes daļas jaunizbūvētais Apes postenis Dzirnavu ielā 2a, Apē. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka Apes posteņa jaunās depo ēkas svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalīsies Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš, VUGD VRB brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors Ēriks Ivanovs, Apes novada domes vadība un arī depo ēkas būvnieki – AS RERE GRUPA un SIA RERE BŪVE pārstāvji.

Pēc S.Vējiņas teiktā, ārkārtas situācijās tās ir sekundes, nevis minūtes, kas ir svarīgas. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai dienestā būtu apmācīti profesionāļi, kas vienmēr gatavi reaģēt, kā arī atbilstošs aprīkojums un telpas, kur glābējiem strādāt. Jaunā ugunsdzēsības depo ēkā, kurā ir dežūrmaiņas, administrācijas un apmācību telpas, garāžas bloks ar novietni trim ugunsdzēsības automobiļiem, speciālo automobiļu apkopes zona un mazgātava, kā arī mācību tornis, uzcelta, lai nodrošinātu ugunsdzēsēju glābēju mūsdienu darba specifikai atbilstošus darba apstākļus.

Jau ziņots, ka 2016.gada 22.februārī Apes novadā Apē tika nojaukta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta posteņa ēka, kura jau sen neatbilda tehniskajām prasībām. Pēc vecās ēkas nojaukšanas nekavējoties turpat tika uzsākti jaunā depo celtniecības darbi.