Ziņas

Sports

Apē notiks šogad pēdējais “Vivus.lv MTB” maratons

Sestdien, 12.septembrī, ar riteņbraukšanas sacensībām Apes apkārtnē noslēgsies “Vivus.lv MTB” (kalnu velosipēdu) maratona 2015.gada seriāls un izšķirsies uzvarētāji katrā no ieskaites grupām.

Kā aģentūru LETA informēja Apes tūrisma darba organizatore, “Motoklubs Ape” preses sekretāre Astra Binde, seriāla septītais posms būs neparasts ar to, ka ne vien daļa trases, bet arī starts un finišs atradīsies nevis Latvijā, bet Igaunijā – “Mežabrāļu saimniecībā” Monistes pagasta Vastse-Roosa ciemā, kas atrodas četrus kilometrus (km) no Apes.

Mazliet atskatoties vēsturē, atklājās, ka pirms vairāk nekā 15 gadiem, gatavojoties kārtējām motosporta sacensībām, Mairis Levans kopā ar Viesturu Kazaini un Juriju Kovgeru, treniņos sāka izmantot MTB (kalnu divriteņus). 2002.gadā “Motoklubs Ape” noorganizēja toreizējā Alūksnes rajona kalnu velosipēdu čempionāta posmu Apē. Savukārt Alūksnē velosacensības rīkoja Guntis Kozilāns un Vilnis Veļķeris. Levans un Kazainis sadarbībā ar Jāni Baltaisbrenci un domubiedriem 2007.gadā Apē noorganizēja velomaratonu, tā aizsākot sacensības, kas izveidojušās par Latvijā otru lielāko velosporta seriālu. Tajā piedalās nu jau vairāk nekā pustūkstotis dalībnieku no dažādām valstīm, tradicionāli daudz spēcīgu dalībnieku ierodas no Igaunijas.

Laika gaitā mainījušies sacensību sponsori un līdz ar to arī velomaratona nosaukums (no TREK un PHILIPS līdz VIVUS.LV). Tomēr saglabājusies sacensību būtība – dot iespēju ikvienam pārbaudīt savus spēkus maratona (ap 50 km) vai pusmaratona (30 km) distancēs, savukārt jaunākā paaudze pirmo pieredzi velosportā var gūt bērnu velosacensībās. Sportisti ik gadus pēc finiša apstiprina, ka Apes velotrases ir neatkārtojamas ar dabas ainavām, jo tajās ietvertas Alūksnes un Hānjas augstieņu kalnainākās vietas, ezeri, Vaidavas upe. Ne velti pēc sacensībām daudzi dalībnieki izbrauc maršrutu vēlreiz, izbaudot pierobežas pirmatnīgo dabu un atceroties sacensībās piedzīvoto. Sportistus piesaista arī īpašā “pārrobežu gaisotne”, jo Apes pusē notiek pagaidām vienīgās velosacensības Latvijā, kas dod iespēju iebraukt Igaunijas teritorijā.

Sportisku intrigu netrūks arī šoreiz. Šobrīd līderis maratonā ir alūksnietis Oskars Muižnieks (komandas “SportlifeCycling Team” sastāvā), kurš centīsies revanšēties un noturēt uzvaru arī kopvērtējumā. Pērn viņš triumfam bija ļoti tuvu, vienīgi pašās pēdējās sacīkstēs viņu pārspēja Raivis Zīmelis (“My SportVeikals”).

Apes posmā vienlaikus notiek arī tradicionālā “Vaidavas kausu” izcīņa MTB maratonā, kurus saņem pirmo triju vietu ieguvēji absolūtajā vērtējumā. Tiks apbalvotas labākās komandas, bez tam 2015.gada sezonas kopvērtējuma uzvarētājs (un uzvarētāja) MTB Maratona distancē saņems specbalvu no sacensību ģenerālsponsora “Vivus.lv”. Sacensību noslēgumā “Mežabrāļu sētā” paredzēta Apes posma un visas sezonas kopvērtējuma uzvarētāju sumināšana un atpūtas vakars kopā ar vietējo “Mežabrāļu kapelu”.