Ziņas

Sabiedrība

Apē nodeg saimniecības māja

Aizvadītajā diennaktī, no 31.augusta plkst. 6.30 līdz 1.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 31 izsaukumu – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, savukārt pieci no izsaukumiem bija maldinājumi, portālu edruva.lv informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Inta Šaboha.

Pēc viņas sniegtās informācijas, VUGD palīdzība Vidzemē bijusi nepieciešama Valmierā, Vecpiebalgā un Apē.

Vakar plkst. 9.18 tika saņemts izsaukums uz Cempu ielu Valmierā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dūmoja truba. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu ražošanas ēkā 1m² platībā dega
ventilācijas gaisa filtrs. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Plkst. 13.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Viens no platības ziņā lielākajiem ugunsgrēkiem bija izcēlies Vaidavas ielā Apē, kur 145m² platībā dega zem viena jumta esoša saimniecības māja ar garāžu, pirti un malkas šķūni. Glābējiem izdevās no liesmām paglābt blakus
esošo divstāvu dzīvojamo māju un malkas šķūni. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 22.35 un plkst. 4.54 ugunsgrēks tika likvidēts.